Dzisiaj na ulicach powiatu giżyckiego można spotkać wspólne patrole giżyckiej Policji i słuchaczy Wyższej Szkoły Policji w Szczytnie. Młodzi stażem funkcjonariusze szkoły policyjnej podczas wspólnych służb ze starszymi i doświadczonymi kolegami mogą z bliska przyjrzeć się metodom pracy policyjnej. Jest to dobra szkoła dla adeptów i jednocześnie pomoc w realizacji codziennych zadań przez funkcjonariuszy giżyckiej Policji.

Dzisiaj do Komendy Powiatowej Policji w Giżycku zawitali kursanci Wyższej Szkoły Policji w Szczytnie. Kilkudziesięciu młodych funkcjonariuszy będzie się szkoliło pod okiem starszych, doświadczonych kolegów z patrolówki, ruchu drogowego i dzielnicowych.

W ten sposób młodzi adepci pod okiem doświadczonych Policjantów i wykładowców WSPol-u zdobywają doświadczenie i rozwijają swoje umiejętności, które w przyszłości będą mogli wykorzystać w pracy zawodowej.

Wspólnie z funkcjonariuszami, słuchacze będą czuwać nad bezpieczeństwem mieszkańców powiatu giżyckiego. Z bliska przyjrzą się takim czynnością jak legitymowanie osób, kontrolowanie pojazdów, sprawdzanie stanu trzeźwości oraz wykonywanie innych czynności z osobą np. zatrzymanym.

Dzięki wspólnym służbom z doświadczonymi Policjantami, słuchacze poznają w praktyce metody pracy Policji oraz nauczą się prawidłowo wykonywać obowiązki służbowe zgodnie z zasadami etyki zawodowej.

Źródło: KPP Giżycko

Subskrybuj
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Informacje zwrotne w linii
Zobacz wszystkie komentarze