Wzorowa postawa 8-letniego Bartosza i Ryszarda pomogła ocalić niedoszłego samobójcę. W piątek minister Mariusz Błaszczak wręczył im medale i włączył ich do grona Młodych Bohaterów.

Obaj chłopcy mieszkają w Giżycku. Na początku października 2016 r. poszli bawić się w miejscu, gdzie mają swoją „bazę”. Na miejscu zobaczyli człowieka, który próbował powiesić się na gałęzi. Ofiara jeszcze żyła. Dzieci natychmiast pobiegły  do domu jednego z nich i poinformowały dorosłych, którzy wezwali straż pożarną. Następnie chłopcy wspólnie z sąsiadem wrócili na miejsce zdarzenia, aby pomóc ofierze. Niedoszłego samobójcę udało się odciąć tuż przed przyjazdem służb ratunkowych.

Bartosz i Ryszard wykazali się odwagą i wrażliwością na ludzkie nieszczęście. Gdyby nie oni, zapewne tamtego dnia doszło by do tragedii.

Nagroda „Młody Bohater” jest wręczana dzieciom, które ocaliły, bądź aktywnie przyczyniły się do ocalenia życia innych osób. Niezależnie od tego, czy udzieliły one pomocy osobie nieprzytomnej, wezwały służby ratunkowe, czy po prostu zaalarmowały o niebezpieczeństwie, ich dzielność i opanowanie zasługują na nagrodę.

Fot. MSWIA

3 KOMENTARZE

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here