Zawodnicy UKS Short Track MOSiR Giżycko weekend 12-13 marca spędzili w Białymstoku na Mistrzostwach Polski Młodzików i Młodzieżowców. Świetną formę zaprezentowała Michalina Wawer, która ustanowiła nowy rekord Polski na dystansie 777 m.

Michalina Wawer zagrała va banque (zgodnie z zasadą „wszystko albo nic”) i dwukrotnie, walcząc o zwycięstwo, otrzymała karę na 1000m i w superfinale na 1500m. Właśnie dlatego w wieloboju zajęła „tylko” 4. miejsce. Na dystansach wywalczyła jednak brązowy medal na 500m (w ćwierćfinale wykręciła najlepszy czas wśród młodziczek: 46,709! Nowy rekord naszego klubu!) oraz złoty medal i tytuł Mistrzyni Polski Młodziczek na dystansie 777m okraszony fantastycznym rezultatem (1.12,933! – co jest nowym rekordem polski młodziczek! Miśka poprawiła czas Magdaleny Zych o ponad 2 sekundy!). Do sukcesów indywidualnych dorzuciła dwa medale w sztafetach: złoty medal w sztafecie dziewcząt (drużynę współtworzyła z zawodniczkami z Orła Elbląg: Amelią Nowakowską oraz Martyną Górką) oraz brązowy medal w sztafecie MIKST. Tę ostatnią sztafetę oprócz Miśki tworzyli: Kaja Kisielewska (Pierwszy medal! Od razu z Mistrzostw Polski!), Jakub Nowak oraz Oskar Sokołowski z Orła Elbląg.

Kaja Kisielewska zajęła 10. miejsce w wieloboju. Do brązowego medalu w sztafecie MIKST dorzuciła komplet rekordów życiowych (na wszystkich czterech dystansach). Świetne wyniki osiągnęła na 500m (50,529 – druga klasa sportowa!) oraz na 777m (1.22,688! – do drugiej klasy zabrakło pół sekundy!). W sztafecie dziewcząt (którą uzupełniły dziewczyny z Olsztyna) zajęła 4. miejsce!

Jakub Nowak zajął 7. miejsce w wieloboju. Do brązowego medalu w sztafecie MIKST dorzucił 5. miejsce na 1000m, 4. miejsce w sztafecie chłopców (wraz z Mikołajem Czałbowskim i Jakubem Olakiem z Orła Elbląg) oraz rewelacyjny wynik na 777m – 1.16,679! Druga klasa sportowa i nowy rekord klubu w kategorii młodzików!

Mikołaj Czałbowski debiutował na zawodach. Długie łyżwy założył półtora miesiąca temu, a z Mistrzostw Polski Młodzików wraca z 4. miejscem w sztafecie chłopców oraz dwoma klasami sportowymi: Młodzieżową Srebrną na 500m (58,199!) oraz Młodzieżową Brązową na 777m. Mikołaj zakwalifikował się nawet do jednego z superfinałów na 1500m, a w wieloboju zajął 18. miejsce.

Amelia Dowigałło w wieloboju była 30. Do swoich osiągnięć dorzuciła nowe życiówki i dwie klasy sportowe (Młodzieżową Brązową na 500m i 777m).

W sumie z Białegostoku giżyccy zawodnicy przywieźli 3 medalistów (na pięcioro startujących), 4 medale (dwa złote i dwa brązowe), rekord polski młodziczek na 777m, 4 rekordy klubu i 15 życiówek.