Mistrzostwa Mażoretek Polski Północno-Wschodniej

0

13 czerwca w Olecku odbyły się Mistrzostwa Mażoretek Polski Północno-Wschodniej, organizowane przez Stowarzyszenie Mażoretek Tamburmajorek i Cheerleaderek Polskich.

Udział w zawodach wziął m.in. zespół Mazurianki – połączone grupy z Giżycka i Węgorzewa. Był to dla nich debiut na zawodach rangi mistrzowskiej na żywo i od razu „wskoczyły” na podium zdobywając złoto oraz srebro w swoich kategoriach.

O tytuł Mistrza Polski Północno-Wschodniej rywalizowało 20 zespołów z województw warmińsko-mazurskiego, podlaskiego i mazowieckiego. Wśród nich był także zespół Mazurianki, w skład którego weszły mażoretki Syrenki z Giżycka i mażoretki Elfy z Węgorzewa.

Dla giżyckiej części formacji był to powrót na taneczne parkiety po ponad dwóch latach oraz pierwsze mistrzostwa na żywo (wcześniej brały udział m.in. w Mistrzostwach Polski w formule online), zaś część węgorzewska po raz pierwszy zaprezentowała się na zawodach.

W kategorii miniformacje mix juniorki Mazurianki zdobyły złoty medal oraz tytuł Mistrzyń Polski Północno-Wschodniej. Srebrny medal udało im się wywalczyć w kategorii formacje pompom kadetki.

To duży sukces, biorąc pod uwagę fakt, iż z powodu pandemii obie grupy miały długie przerwy w treningach, a skład ciągle ulegał zmianie. W ostatniej chwili udało się połączyć siły tancerek z Giżycka i Węgorzewa, żeby móc zaprezentować się na mistrzostwach.

Zespoły czekają teraz m.in. Mistrzostwa Świata, które z powodu pandemii i ograniczeń w podróżach, wzorem roku poprzedniego zostaną rozegrane online.

Reklama