W minioną sobotę zakończyły się Mistrzostwa 4. Warmińsko – Mazurskiej Brygady Obrony Terytorialnej w Indywidualnych Biegach Przełajowych – impreza biegowa dla miłośników munduru, przyrody i biegania. Wydarzenie odbyło się w Lesie Miejskim w Gajewie k. Giżycka. 

Biegi odbywały się w kategorii mężczyzn i kobiet na dystansie 3 km i 8 km z podziałem na trzy kategorie wiekowe. Trasa została wyznaczona w pięknej zimowej scenerii Lasu Miejskiego. Zawody miały formę pikniku biegowego, podczas którego można było miło spędzić czas z rodziną i znajomymi.

– „Trudny i urozmaicony teren z wieloma podbiegami, zbiegami, zmieniającą się nawierzchnią sprawia, że pokonanie dystansu nawet zaledwie 3 kilometrów czy 8 kilometrów staje się wymagającym wyzwaniem” – informuje  kpr. Martyna Grądek koordynator zmagań sportowych.

„Ponadto mistrzostwa mają wyłonić najlepszych z najlepszych żołnierzy i sprawdzić poziom zawodników w konkurencjach indywidualnych do reprezentowania na szczeblu brygady” – informuje Anna Tunkiewicz – specjalista ds. Komunikacji w 41. Batalionie Lekkiej Piechoty.

Podczas uroczystego zakończenia rywalizacji nagrody wręczał ppłk Robert Markiewicz, który podkreślił zasady fair play, którymi kierowali się zawodnicy. Gratulował im sportowej postawy i życzył bezpiecznego powrotu do domów.

Zawody przebiegły w przyjaznej atmosferze, przy dobrych warunkach pogodowych. Wielu zawodników pobiło swoje rekordy życiowe, kontuzji nie odnotowano.

Gratulujemy świetnych wyników sportowych i życzymy zawodnikom następnych udanych startów!

Organizatorem sportowych zmagań był 41. Batalion Lekkiej Piechoty z Giżycka. Celem imprezy było popularyzowanie współzawodnictwa sportowego w biegach przełajowych.

Anna Tunkiewicz specjalista ds. Komunikacji Społecznej w 41. Batalionie Lekkiej Piechoty z Giżycka

Reklama
Subskrybuj
Powiadom o
guest

2 komentarzy
najnowsze
najstarsze najwięcej głosów
Informacje zwrotne w linii
Zobacz wszystkie komentarze
Robcio

Gdzie można znaleźć wyniki?

maestro

też chętnie bym sobie spojrzał na wyniczki