Misterium Męki Pańskiej 2018- wielkie widowisko 24 marca na Wzgórzu św. Brunona

0

W sobotę poprzedzającą Niedzielę Palmową, 24 marca 2018 roku w godz. 19:00 – 21:00, na Wzgórzu św. Brunona w GiżyckuW sobotę poprzedzającą Niedzielę Palmową, 24 marca 2018 roku w godz. 19:00 – 21:00, na Wzgórzu św. Brunona w Giżycku, w miejscu, gdzie w roku 1009, podczas kolejnej wyprawy misyjnej na Prusy, poniósł śmierć męczeńską mnich benedyktyński i biskup św. Brunon Bonifacy z Kwerfurtu, zostanie odegrane wielkie plenerowe widowisko pasyjne – Misterium Męki Pańskiej, wg scenariusza i w reżyserii ks. Mariusza Pawliny.

W inscenizacji weźmie udział ponad dwieście osób ze Wspólnoty Ewangelizacyjno – Teatralnej (aktorzy – amatorzy, mieszkańcy Giżycka i okolic). Na potrzeby widowiska zostanie przygotowana odpowiednia scenografia, ścieżka dźwiękowa i scenariusz świateł.
Honorowy patronat nad Misterium Męki Pańskiej objął Biskup Ełcki Jerzy Mazur.

Organizatorzy Misterium serdecznie zapraszają wszystkich diecezjan na Wzgórze św. Brunona w Giżycku.

Udział w Misterium Męki Pańskiej będzie nie tylko wielkim i niepowtarzalnym przeżyciem artystycznym, ale przede wszystkim ogromnym przeżyciem duchowym, przygotowującym do świąt Wielkiej Nocy oraz dziękczynieniem Bogu za zbawienie.

 

Subskrybuj
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Informacje zwrotne w linii
Zobacz wszystkie komentarze