Minister zapewnił,że rondo na pewno powstanie

0

Wiceminister infrastruktury i budownictwa odwiedził Giżycko. Na skrzyżowaniu ulic Obwodowej i Świderskiej odbyła się konferencja prasowa z udziałem wiceministra, Jerzego Szmita i burmistrza Wojciecha Iwaszkiewicza. Miejsce zostało wybrane nieprzypadkowo, jest jednym z najbardziej niebezpiecznych w całym regionie i dochodzi tu do wielu kolizji drogowych.

Jak poinformował minister Jerzy Szmit, giżyckie skrzyżowanie wpisuje się w rządowy Program likwidacji miejsc niebezpiecznych. Ogłoszony w marcu program ma poprawić bezpieczeństwo na ruchliwych drogach w małych miejscowościach. W Polsce takich niebezpiecznych punktów jest ok. pół tysiąca. Remont giżyckiego skrzyżowania jest jedną z około czterech planowanych na Warmii i Mazurach, inwestycji.

Szacowana wartość remontu giżyckiego skrzyżowania to ok. 16 mln złotych, jak przekonywał minister, rondo ma powstać do końca przyszłego roku. Obecny na konferencji burmistrz zapewniał, że do końca czerwca powinny zostać zamknięte wszystkie sprawy formalne związane z inwestycją.

Reklama
Subskrybuj
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Informacje zwrotne w linii
Zobacz wszystkie komentarze