Miniony weekend na drogach naszego powiatu

5

Pomimo wielu apeli i ostrzeżeń, nadal są kierowcy, którzy decydują się kierować pojazdami pod wpływem alkoholu i rażąco przekraczać dozwoloną prędkość. W trakcie minionego weekendu policjanci zatrzymali kierowcę, który jechał daewoo lanos mając ponad 1,5 promila alkoholu w organizmie oraz trzech piratów drogowych, którzy pędzili przez teren zabudowany przekraczając prędkość 100 km/h.

Funkcjonariusze giżyckiej komendy w minioną sobotę , 22 czerwca br w miejscowości Wydminy zatrzymali kierowcę daewoo lanos do kontroli drogowej, który podejrzany był o kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości. Podczas kontroli okazało się, że kierowca faktycznie jest nietrzeźwy. Badanie alkomatem wykazało, że 25-letni kierowca miał w organizmie ponad 1,5 promila alkoholu. Został zatrzymany w policyjnym areszcie.

Za kierowanie w stanie nietrzeźwości 25-latkowi grozi kara pozbawienia wolności do lat dwóch oraz kara pieniężna.

Ponadto na drogach powiatu, giżyccy policjanci dokonywali pomiaru prędkości. W trakcie minionego weekendu na radar wpadło trzech kierowców, którzy jadąc przez teren zabudowany, rażąco przekroczyli prędkość, co spowodowało utratę prawa jazdy na okres trzech miesięcy oraz postępowanie mandatowe za popełnione wykroczenie w ruchu drogowym.

Kierowcy do kontroli drogowej zostali zatrzymani w Giżycku na ul. Obwodowej, gdzie dopuszczalna prędkość wynosi 50 km/h. Pierwszy kierowca do kontroli drogowej został zatrzymany w miniony piątek, 21 czerwca br około godz: 19.30. Pomiar prędkości wskazał 106 km/h. Natomiast pozostali dwaj kierowcy zostali zatrzymani w minioną sobotę, 22 czerwca br. Kierowca volkswagena passata pędził z prędkością 122 km/h, a kierowca audi z prędkością 105 km/h.

Źródło: KPP Giżycko

Subskrybuj
Powiadom o
guest

5 komentarzy
najnowsze
najstarsze najwięcej głosów
Informacje zwrotne w linii
Zobacz wszystkie komentarze
Kuki

najlepsze jest to, że jak jadę obwodową te 50-55km/h bo boje się, że będzie kontrola to zdarza się, że ludzie za mną trąbią żebym jechał szybciej 🙂

Kierowca

Zeby nie Obwodowa to nie mieliby gdzie lapac. Na Warszawskiej 100km/h nikt nie jedzie. Na Obwodowej spokojnie powinno byc 70.

Jano

a ilu przejechało i tylko dzieki yanosikowi nie wpadło

gg

skończcie już z tą reklamą yanosika

Miszel

Obwodowa i 50 żenada