minibasen„Uwaga!! Mini basen nieczynny do odwołania!”- taki komunikat od sierpnia widnieje na stronie Parku Wodnego w Wilkasach. W związku z licznymi pytaniami od Naszych czytelników, postanowiliśmy sprawdzić co dzieje się z mini basenem i kiedy zostanie ponownie udostępniony dla najmłodszych.

Mini basen to jeden z najnowszych nabytków Parku Wodnego w Wilkasach, ma około 2 lat. Urządzenie, które kosztowało prawie 270 000 zł, ma stanowić świetne źródło rozrywki dla najmłodszych. Wraz z tryskającymi wodą, żółwikiem i żabką, zjeżdżalnią wydaje się być jedną z najciekawszych atrakcji oferowanych w Parku Wodnym w Wilkasach. Dlaczego więc urządzenie od ponad miesiąca stoi nieczynne?

Jak się okazuje, powodem jest zmiana przepisów dotycząca wymagań, jakie powinna spełniać woda na pływalniach. Oznacza to konieczność dostosowania istniejącej infrastruktury do nowych przepisów. Nowy sterownik do mini basenu, który pozwoli uzyskać wymaganą przez nową regulację jakość wody, to koszt ok. 30 000 zł.

Kiedy mini basen będzie ponownie czynny? Kierownik Parku Wodnego w Wilkasach, Pani Jolanta Maksymiuk zapewniła nas, że ponowne uruchomienie mini basenu jest dla niej sprawą priorytetową, w chwili obecnej trwa wybór firmy, która dostarczy nowy sterownik.

Subskrybuj
Powiadom o
guest

17 komentarzy
najnowsze
najstarsze najwięcej głosów
Informacje zwrotne w linii
Zobacz wszystkie komentarze
obserwator

Taki fajny obiekt, a tak fatalnie zarządzany – może to nie przypadek, a celowe działanie wójta Marka S

Mona

Właśnie po to jest ta strona? Aby wymyślać i wypisywać bzdury? Brawo .Co Polak nie do słyszy to wymyśli.

jhft

taki kraj. tacy ludzie. nic nie zrobisz. po prostu

xyz

każdy ma prawo wyrazić własną opinie. Czasy cenzury minęły szanowni Państwo!

Olaf

Chodzę na basen w Giżycku, czasami jeżdżę do Mikołajek z rodzinką i nie zauważyłem żeby mieli problemy z czystością wody. Takie urządzenie powinno na siebie zarabiać, a przez to, że stoi nieczynne część klientów rezygnuje. Same straty

Kamil

taki obiekt i nie ma pieniędzy na zakup nowej części?????? skoro tak „dbają” o klientów, to kiedys sie zdziwią jak nie beda przychodzić a minibasen to chyba juz z dwa miesiące jest nieczynny a nie jeden.