minibasen“Uwaga!! Mini basen nieczynny do odwołania!”- taki komunikat od sierpnia widnieje na stronie Parku Wodnego w Wilkasach. W związku z licznymi pytaniami od Naszych czytelników, postanowiliśmy sprawdzić co dzieje się z mini basenem i kiedy zostanie ponownie udostępniony dla najmłodszych.

Mini basen to jeden z najnowszych nabytków Parku Wodnego w Wilkasach, ma około 2 lat. Urządzenie, które kosztowało prawie 270 000 zł, ma stanowić świetne źródło rozrywki dla najmłodszych. Wraz z tryskającymi wodą, żółwikiem i żabką, zjeżdżalnią wydaje się być jedną z najciekawszych atrakcji oferowanych w Parku Wodnym w Wilkasach. Dlaczego więc urządzenie od ponad miesiąca stoi nieczynne?

Jak się okazuje, powodem jest zmiana przepisów dotycząca wymagań, jakie powinna spełniać woda na pływalniach. Oznacza to konieczność dostosowania istniejącej infrastruktury do nowych przepisów. Nowy sterownik do mini basenu, który pozwoli uzyskać wymaganą przez nową regulację jakość wody, to koszt ok. 30 000 zł.

Kiedy mini basen będzie ponownie czynny? Kierownik Parku Wodnego w Wilkasach, Pani Jolanta Maksymiuk zapewniła nas, że ponowne uruchomienie mini basenu jest dla niej sprawą priorytetową, w chwili obecnej trwa wybór firmy, która dostarczy nowy sterownik.

17 KOMENTARZE

  1. Chodzę na basen w Giżycku, czasami jeżdżę do Mikołajek z rodzinką i nie zauważyłem żeby mieli problemy z czystością wody. Takie urządzenie powinno na siebie zarabiać, a przez to, że stoi nieczynne część klientów rezygnuje. Same straty

  2. taki obiekt i nie ma pieniędzy na zakup nowej części?????? skoro tak “dbają” o klientów, to kiedys sie zdziwią jak nie beda przychodzić a minibasen to chyba juz z dwa miesiące jest nieczynny a nie jeden.

  3. Moje dzieci też wielokrotnie płakały przyjeżdżając na basen. “BASEN PRZYJAZNY DLA RODZIN I DZIECI” tak się reklamują. I co? Dzieci wychodzą z płaczem. Polecam Mikołajki. Co prawda jest trochę dalej niż do Wilkas, ale tam dzieci mają frajdę. A jak ktoś nie ma pojęcia o tym, jak naprawić coś co się zepsuło, powinien zmienić stanowisko pracy, a nie zasłaniać się jakimiś przepisami czy zarządzeniami..

  4. kilka razy przyjechałam z dziećmi ( 2 i 4 lata) by mogły sie pobawic w wodzie. co słyszymy? basen nie działa. i jak to wytłumaczyć plączącym dzieciom?? Teraz to juz nie przyjeżdżam tylko dzwonię… dwa dni basenik jest czynny, a po dwóch dniach znowu nie dziłaa. tak jest w kółko……………………..

  5. to już taka bieda w gminie? na sterownik za kilka tysięcy nie ma kasy? Jakiś czas temu podczas wizyty w parku zwróciłem uwage na niedziałający mininrodzik dla dzieci, jednak przekonany byłem ze to kwestia kilku dni zanim naprawią. Może nie ma kto tego zrobić?

  6. Nowe czy stare przepisy, już z pewnością mieli czas co by się dostosować do wymagań. Śmieszna sytuacja ze sprzęt za tyle kasy stoi nieczynny bo głupi sterownik kosztuje parę groszy. To jakby kupić porsze i nim nie jeździć bo nie mamy na wymianę oleju weźcie wy się tam ogarnijcie

  7. Takie rzeczy powinny zostać załatwione od ręki. Jakie inne atrakcje mają nasze dzieci w tej małej gminie. Może dla urzędników to żaden problem ale spróbujcie wytłumaczyć to 4 letniemu dziecku.

  8. Basenik wykonany chyba w 2012 lub 2013 roku i jakoś do tej pory służył i nigdy nie było takich przerw a teraz dwa miesiące stoi nieczynny. Tylko pogratulować zarządzania obiektem. A co do kosztów zakupu to skoro wydaje sie kase na zatrudnianie znajomków i organizowanie beznadziejnych imprez to na to tez powinno byc. Pan Marek dołoży, nie martwcie się, on przeciez taki dobry jest….

  9. Dziwne, że zdążyli dostosować basen i jaccuzi do tych wymogów?? Przecież to te same wymogi odnośnie wody? Coś mi tu smerdzi….A może po prostu jest tak, ze pracują tam niekompetentne osoby i nie potrafią sobie z tym poradzić, bo pozwalniano ludzi kompetentnych??? Może po prostu wychodziły złe wyniki badań i żeby nie mieć problemu z sanepidem to go zamknięto?? W tych czasach i za tej władzy to wszystko możliwe, bo po co mieć kłopoty a poza tym Pan M.J. przecież nienawidzi krytyki.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here