Minął radiowóz i przyspieszył. Stracił prawo jazdy i dostał 1500 zł mandatu

0

Od początku tego roku zmieniły się stawki mandatów określanych przez taryfikator. Tylko w czasie pierwszych kilkunastu dni stycznia (1-17.01.2022) policjanci na Warmii i Mazurach wystawili prawie 4300 mandatów za wykroczenia popełniane przez uczestników ruchu drogowego.

W większości dotyczyły one nieprzestrzegania przez kierowców ograniczeń prędkości, a to właśnie nadmierna prędkość jest najczęstszą przyczyną najtragiczniejszych w skutkach wypadków drogowych. W 2022 roku policjanci odnotowali na Warmii i Mazurach już 36 wypadków, w których niestety 3 osoby zginęły, a 43 zostały ranne.

Dlatego też mundurowi nieustannie prowadzą kontrole ruchu drogowego i wyciągają konsekwencje wobec tych, którzy lekceważą obowiązujące przepisy.

Przekonał się o tym w poniedziałek (17 stycznia) m.in. kierowca, którego do kontroli zatrzymali policjanci z węgorzewskiej drogówki. Około godziny 12:00 pełniąc służbę w miejscowości Kolonia Rybacka, zauważyli pojazd, który po minięciu ich przyspieszył.

Wykonany pomiar wykazał, że kierowca auta marki Infiniti poruszał się w obszarze zabudowanym z prędkością 109 km/h. 39-latek tłumaczył swoją brawurową jazdę, tym, że spieszył się do pracy.

Za popełnione wykroczenie mieszkaniec powiatu giżyckiego zgodnie z nowym taryfikatorem ukarany został mandatem w wysokości 1500 zł. Zgodnie z obowiązującymi przepisami policjanci zatrzymali też mężczyźnie prawo jazdy na 3 miesiące.

(źródło: KPP Węgorzewo)

Reklama
Subskrybuj
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Informacje zwrotne w linii
Zobacz wszystkie komentarze