Miliony dla giżyckiego szpitala

0

Szpital Miejski w Giżycku zyska świetnie wyposażone, nowoczesne pracownie endoskopowe. Wszystko dzięki dofinansowaniu w wysokości niemal 3,4 mln zł przyznanemu przez Urząd Marszałkowski w Olsztynie. Za sprawne przygotowanie pozytywnie ocenionej dokumentacji odpowiada Fundacja Ochrony Wielkich Jezior Mazurskich. 

Ponad 270 m2 byłego SOR giżyckiego szpitala zostanie zaadaptowanych na pracownie badań endoskopowych oraz zakup sprzętu do pracowni gastroskopii, kolonoskopii, endoskopii i bronchoskopii.

Powstała infrastruktura umożliwi świadczenie usług diagnostycznych w jednym miejscu na terenie szpitala, a nie jak do tej pory, w rozproszonych pracowniach. Nowa infrastruktura będzie dostosowana do potrzeb osób starszych i niepełnosprawnych. Pozyskane dofinansowanie będzie również przeznaczone na zakup niezbędnego sprzętu, wśród najważniejszych elementów znajdą się:

  • videoduodenoskop zabiegowy hdtv,
  • aparat RTG z ramieniem C,
  • tor wizyjny hdtv,
  • videobronchoskop diagnostyczny hdtv,
  • videogastroskop,
  • videokolonoskop.

Szpital w Giżycku już od ponad pół roku jest szpitalem miejskim. Od 1 lipca 2020 r. jest w posiadaniu miejskiej spółki Giżycka Ochrona Zdrowia Sp. z o.o., której Prezesem jest Pani Anita Karnacewicz. To pierwsza taka sytuacja w Polsce, kiedy szpital powiatowy został nabyty w formule pre-pack przez miasto. Dzięki temu udało się uniknąć zamknięcia placówki, ponieważ szpital powiatowy był w upadłości. Opisane wyżej dofinansowanie, jest największym jakie do tej pory udało się uzyskać, jednak nie jedynym.

Źródło: UM Giżycko (mojegizycko.pl)

Subskrybuj
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Informacje zwrotne w linii
Zobacz wszystkie komentarze