Mikołajki z Centrum Profilaktyki i GUTW

0

Czas szczególny, więc i spotkania przedświąteczne przyjmują zupełnie odmienny niż zazwyczaj charakter. Kadra Centrum Profilaktyki Uzależnień i Integracji Społecznej pamiętała jednak o swoich wychowankach, więc mimo, że nie można było zrobić wspólnych spotkań opłatkowych, spotkania z Mikołajem nie mogło zabraknąć.

W rolę św. Mikołaja – a właściwie Mikołajki wcieliła się dyrektor Ewa Ostrowska. Wcześniej przygotowaniem paczek zajęli się pracownicy CPUIS Aneta Cwalina, Dariusz Gajownik, Agnieszka Kożuch, Paulina Maksymowicz i Arkadiusz Sprung. Dzieci i rodziny ze Świetlicy Socjoterapeutycznej oraz Klubu Pełnej Chaty umówione zostały na krótkie, indywidualne spotkania. Z zachowaniem zasad bezpieczeństwa dzieciom zostały przekazane paczki świąteczne.

Najbardziej potrzebujący otrzymali także paczki żywnościowe dzięki współpracy z Fundacją „Polki mogą wszystko”, paczki uzupełniono także o słodycze otrzymane od społeczności Szkoły Podstawowej nr 1. Przy okazji krótkiej wizyty w świetlicach wychowawcy mieli okazję porozmawiać z dziećmi i rodzicami, praktycznie wszyscy czekają, by jak najszybciej pojawić się na normalnych zajęciach i spotykać z rówieśnikami.

Podobnie w ramach Giżyckiego Uniwersytetu III Wieku – ze względu na zawieszone zajęcia , by chronić naszych seniorów, postanowiono spotkać się też tylko z najstarszymi studentami oraz samotnymi i chorymi. Części osób dyrektor Ewa Ostrowska wraz z Anną Danilewicz z Klubu Seniora dostarczyła świąteczne upominki bezpośrednio do domów, z częścią umówiono się na indywidualne spotkania przy choince. Przy zachowaniu dystansu i pełnej ochrony. Oczywiście do wszystkich studentów, których jest ponad 300 nie było możliwości dotrzeć, ale upominki otrzymało ponad dwadzieścia osób, w tym część dostała prezenty przekazane przez Fundację Arwena.

Dla wszystkich z kolei zostały nagrane muzyczno-poetyckie życzenia świąteczne, w których zaprezentowała się sekcja piosenki biesiadnej GUTW – zespół Belcanto, studentka GUTW Maria Gamdzyk i wychowanki Świetlicy Socjoterapeutycznej Martyna Buśko i Kinga Chojnowska.

Ewa Ostrowska
Dyrektor Centrum Profilaktyki Uzależnień i Integracji Społecznej

Reklama
Subskrybuj
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Informacje zwrotne w linii
Zobacz wszystkie komentarze