Mieszkanka Giżycka oszukana na OLX. Kobieta straciła 900 zł

1

900 zł straciła mieszkanka Giżycka, która padła ofiarą przestępców wyłudzających pieniądze za pośrednictwem portalu z ogłoszeniami OLX.

We wtorek, 22 marca do mieszkanki Giżycka za pośrednictwem komunikatora  odezwała się osoba zainteresowana kupnem wystawionych przedmiotów. W trakcie konwersacji przesłała link do potwierdzenia formy dostawy towaru za pośrednictwem znanej firmy kurierskiej – przekazują funkcjonariusze z Komendy Powiatowej Policji w Giżycku. 

Kobieta kliknęła w przesłany link i tym samym nieświadomie udostępniła dane do konta oszustowi. W rezultacie mieszkanka Giżycka nie sprzedała rzeczy, a z jej konta zniknęło 900 zł. 

Od pewnego czasu oszuści, w celu wyłudzenia danych autoryzacyjnych do transakcji bankowych, posługują się platformą OLX oraz komunikatorem WhatsApp. Policja wielokrotnie już informowała o tej metodzie.

Na czym to oszustwo polega?

  • Cyberprzestępcy kontaktują się ze sprzedającym przez komunikator WhatsApp,
  • sprzedający otrzymuje od oszustów link do strony udającej witrynę OLX, pozwalającą na finalizację transakcji,
  • oszuści zachęcają, by wprowadzić w fałszywym panelu dane swojej karty, rzekomo po to, aby otrzymać na nią pieniądze za przedmiot z ogłoszenia.

PTS

Subskrybuj
Powiadom o
guest
1 Komentarz
najnowsze
najstarsze najwięcej głosów
Informacje zwrotne w linii
Zobacz wszystkie komentarze
BoloJang
BoloJang
23 marca 2022 18:47

Szanowni, pamiętajcie głupich nie sieją, sami się rodzą, tak na marginesie to chyba pierwsze zakupy w Internecie tej Pani, bo nikt nigdy nie wysyła linku którego trzeba potwierdzić dla firmy kurierskiej.