Mieszkaniec powiatu znęcał się na rodziną. Interweniowała policja

0

Policyjny dozór, nakaz opuszczenia lokalu mieszkalnego, zakaz zbliżania się do pokrzywdzonych i zakaz kontaktowania – to środki zapobiegawcze zastosowane przez prokuratora wobec 58-letniego mieszkańca powiatu giżyckiego, który znęcał się nad swoją rodziną.

Gdy funkcjonariusze pojechali na miejsce interwencji, okazało się, że 58-latek znajdując się pod wpływem alkoholu, wszczął awanturę ze swoją żoną. Mężczyzna zachowywał się agresywnie, wyzywał kobietę oraz uderzył 12-letniego chłopca. W związku z agresywnym zachowaniem mężczyzna został zatrzymany i osadzony w policyjnym areszcie.

Policjanci ustalili, że 58-latek od dłuższego już czasu znęca się nad swoją rodziną. Funkcjonariusze wdrożyli w rodzinie procedurę Niebieskiej Karty i przyjęli zawiadomienie o przestępstwie. Zebrany materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie mężczyźnie zarzutów – informują policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Giżycku. 

W związku z tym prokurator zdecydował o zastosowaniu wobec 58-latka środka zapobiegawczego w postaci policyjnego dozoru. Mężczyzna będzie musiał dwa razy w tygodniu stawiać się w giżyckiej jednostce Policji, ponadto prokurator wydał nakaz opuszczenia lokalu mieszkalnego oraz zakaz zbliżania się i kontaktowania z pokrzywdzonymi.

Kodeks karny za fizyczne lub psychiczne znęcanie się nad osobą najbliższą lub nad inną osobą pozostającą w stałym lub przemijającym stosunku zależności od sprawcy przewiduje karę pozbawienia wolności do lat 5. Natomiast kto znęca się fizycznie i psychicznie nad osobą nieporadną ze względu na jej wiek, stan psychiczny lub fizyczny podlega karze pozbawienia wolności do lat 8.

(KPP Giżycko) 

Reklama
Subskrybuj
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Informacje zwrotne w linii
Zobacz wszystkie komentarze