Mieszkaniec powiatu giżyckiego po raz drugi złapany na gorącym uczynku

0

Funkcjonariusze z Placówki Straży Granicznej w Węgorzewie ujawnili nielegalne papierosy w zatrzymanym do kontroli aucie. Okazało się, że właścicielem towaru jest mieszkaniec powiatu giżyckiego, który tydzień wcześniej wpadł w ich ręce, również przewożąc papierosy bez akcyzy.

Na jednej z dróg w powiecie giżyckim, 17 czerwca kierująca pojazdem na widok patrolu SG nagle skręciła w boczną drogę. Wówczas funkcjonariusze Straży Granicznej  natychmiast ruszyli za autem. Okazało się, że kierowcą była 31-letnia mieszkanka powiatu giżyckiego, a pasażerem jej 51-letni ojciec – informuje mjr SG Mirosława Aleksandrowicz, rzecznik prasowy Warmińsko-Mazurskiego Oddziału Straży Granicznej.

Podczas sprawdzania dokumentów tożsamości mężczyzny, funkcjonariusze SG nabrali podejrzeń, że w samochodzie mogą znajdować się nielegalne wyroby tytoniowe. Przypuszczenia potwierdziły się. W bagażniku ujawnili papierosy bez akcyzy, dokładnie w takiej samej ilości co tydzień temu (11 czerwca).

Pasażer przyznał, że 20 tys. sztuk wyrobów tytoniowych o wartości prawie 15 tys. zł należy do niego – dodaje rzecznik prasowy Warmińsko-Mazurskiego Oddziału Straży Granicznej

Teraz mieszkaniec powiatu giżyckiego za przewożenie papierosów bez akcyzy zapłaci dwie kary grzywny.

fot. Warmińsko-Mazurski Oddział Straży Granicznej
Subskrybuj
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Informacje zwrotne w linii
Zobacz wszystkie komentarze