Mieszkaniec gminy Wydminy podczas spaceru znalazł w lesie pocisk artyleryjski

0

Podczas spaceru w lesie w miejscowości Szczybały Orłowskie , jeden z mieszkańców znalazł pocisk artyleryjski. Niewybuchem z czasów II wojny światowej, zajęli się policjanci i saperzy.

W czwartek (16.09) policjanci z Wydmin zostali powiadomieni o znalezieniu w lesie przedmiotu, który wyglądem przypominał niewybuch. 

Funkcjonariusz posiadający przeszkolenie minersko-pirotechniczne udał się na wskazane miejce. Po wykonaniu czynności stwierdził, że jest to pocisk artyleryjski kaliber 105 mm. pochodzący z czasów II wojny światowej – informują policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Giżycku

Pocisk został zabezpieczony przez policjantów do momentu przybycia patrolu spaperskiego z 15 Giżyckiej Brygady Zmechanizowanej. 

Po sprawdzeniu przyległego terenu, zostało ujawnionych jeszcze 14 pocisków artyleryjskich, kaliber 105 mm. Pociski zostaną przewiezione i  zdetonowane na poligonie w Bemowie Piskim.

Policjanci przypominają o zachowaniu ostrożność w przypadku odnalezienia niewybuchów. Nie należy ich dotykać, zbliżać się do nich, czy też próbować przenosić. 

Źródło: KPP Giżycko (ich/rj)

Reklama
Subskrybuj
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Informacje zwrotne w linii
Zobacz wszystkie komentarze