Mieszkaniec Giżycka myślał, że inwestuje, a stracił prawie 10 tys. złotych

0

Metody oszustów stają się coraz bardziej wyrafinowane. Mieszkaniec Giżycka był przekonany, że inwestuje za pośrednictwem profesjonalnej firmy, a stracił prawie 10 tys. złotych. 

Jedną z metodą wyłudzenia pieniędzy czy danych do logowania jest oszustwo na szybką inwestycję. Oszust dzwoni do potencjalnego klienta, podając się za pracownika firmy inwestycyjnej. Następnie w trakcie rozmowy, namawia rozmówcę do pobrania aplikacji, dzięki której przechwytuje dane klienta i przejmuje kontrolę nad jego narzędziem mobilnym. W ten sposób uzyskuje niezbędne dane do logowania. Mając dostęp do takich informacji, oszust przelewa pieniądze na swoje konto.

W czwartek (06.10.) do giżyckiej komendy stawił się 70-letni mieszkaniec Giżycka, który zawiadomił policjantów o podobnym oszustwie.

Zadzwonił do niego mężczyzna podający się właśnie za pracownika firmy inwestycyjnej i poinformował go, że na koncie ma zgromadzone środki i należy podjąć pilną decyzję o ich zadysponowaniu. Pod namową oszusta mężczyzna zainstalował na swoim telefonie wskazaną aplikację oraz potwierdzał przelewy środków – przekazują mundurowi z KPP Giżycko. 

Następnie mężczyzna nadal instruowany przez oszusta udał się do banku, gdzie założył dodatkowe konto internetowe, przekazując przy tym swoje dane. W trakcie rozmowy telefonicznej oszust poprosił również o potwierdzenie pożyczki w wysokości 50 000 zł, na co 70-latek się nie zgodził i udał się ponownie do banku w celu sprawdzenia stanu konta. Tam okazało się, że padł ofiarą oszustwa i stracił 9700 zł.

(źródło: KPP Giżycko)

Subskrybuj
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Informacje zwrotne w linii
Zobacz wszystkie komentarze