Mieszkańcy powiatu solidarni ze strażakami

0

Ostatnie tygodnie, to czas wymagający wzmożonego wysiłku od nas wszystkich, także, a nawet przede wszystkim od służb ratowniczych, którzy pomimo zagrożenia ze strony wirusa realizują swoje obowiązki i powołanie do niesienia pomocy.

W tym trudnym czasie strażacy stosują się do reżimu sanitarnego mającego na celu uniknięcie rozprzestrzenienia się wirusa wśród strażaków. Przyjęcie zgłoszenia, przez dyżurnego Stanowiska Kierowania Komendant Powiatowego PSP, zostało rozbudowane o pozyskanie informacji dotyczących samopoczucia osób potrzebujących pomocy.

W toku codziennej służby regularnie prowadzona jest dezynfekcja sprzętu i pomieszczeń, w których przebywają funkcjonariusze. Zapasy środków dezynfekcyjnych i ochronnych są systematycznie uzupełniane. Na portalach informacyjnych i społecznościowych pojawiło się wiele wpisów dotyczących uznania dla służb ratowniczych, którzy nierzadko są na pierwszej linii w walce z chorobą, na przykład podczas realizacji zadań na przejściach granicznych, w których udział brali również giżyccy strażacy oraz udzieleniu pomocy osobom objętych w kwarantannie przez niektóre jednostki OSP powiatu giżyckiego.

Także giżyccy strażacy spotkali się ze wsparciem mieszkańców. Pan Adam Fabisiak wykonał ozonowania pojazdów i pomieszczeń komendy, a w minionym tygodniu Pan Marek Szlachta Dyrektor AZS COSA Ośrodek w Wilkasach dostarczył dla zmiany służbowej regeneracyjny obiad.

Drobne gesty społeczeństwa wobec ratowników, odzwierciedlają troskę Nas wszystkich o jak najszybsze pokonanie wirusa i dodają otuchy w tym trudnym czasie.

Dziękujemy za troskę o strażaków.

Źródło: KPPSP Giżycko

Reklama
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne w linii
Zobacz wszystkie komentarze