„Mieszkańcy lokali socjalnych są coraz bardziej ignorowani, a ich głosu nikt nie słyszy” [LIST CZYTELNIKA]

19

Poniżej publikujemy wiadomość od Czytelnika.

Chciałbym zwrócić Państwa uwagę na ul. Konarskiego 19 w Giżycku, a mianowicie na stan klatek schodowych i ich otoczenia. Klatki schodowe nie były remontowane od co najmniej kilkunastu lat.

Jestem po rozmowie telefonicznej z ADM, gdzie usłyszałem że nie warto nic robić dla tych ludzi ponieważ prowadzą oni „czysty High Life”. W mojej opinii ludzie mieszkający w lokalach socjalnych są marginalizowani i traktowani jako gorsi.

Zachowania takie jak ignorowanie ich przestrzeni wspólnej na przestrzeni lat pogłębiają patologie społeczne w myśl popularnej w kryminologii „Teorii rozbitych okien https://pl.wikipedia.org/wiki/Teoria_rozbitych_okien> „. Pogłębiają się również nierówności społeczne, ponieważ mieszkańcy wstydzą się zaprosić znajomych z „lepszych” dzielnic, ponieważ klatka schodowa przedstawia opłakany stan.

Elewacje zewnętrzne budynku zostały wyremontowane i odmalowane, by przypudrować stan budynku, w mojej opinii by utrzymać narrację włodarzy miasta, że Giżycko jest wspaniałym miejscem do życia, jaka jest przedstawiana turystom.

Na podwórku jest wystawione kilka śmietników gdzie wyrzucają śmieci ludzie z adresów Konarskiego 11, 13, 17,19, 19A, 21, 23A, 23; ul. Sikorskiego 4A, 4B,; Sikorskiego 16 i niektórzy z ul Okrzei 2, 4.

Śmietników jest zdecydowanie za mało na 13 bloków, co doprowadziło do powstania dzikiego wysypiska przy adresie Konarskiego 19A, w budowie już jest kolejny blok, który będzie miał adres ul. Sikorskiego 18. Owe dzikie wysypisko przedstawia wspaniały widok na tle tablic unii europejskiej wystawionych przy ul. Konarskiego 19.

Proszę o nagłośnienie tej sprawy, ponieważ na przestrzeni lat mieszkańcy lokalów socjalnych są coraz to bardziej ignorowani, a ich głosu nikt nie słyszy. Poniżej dołączam zdjęcia. 

fot. Czytelnik
fot. Czytelnik
fot. Czytelnik
fot. Czytelnik
fot. Czytelnik
fot. Czytelnik

*******************************************
Zamieszczony tekst jest osobistą opinią autora. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za powyższe stwierdzenia. W dziale “List czytelnika” publikujemy stanowiska mieszkańców i instytucji, które wnoszą cenne uwagi do debaty na dany temat. Zachęcamy do komentowania i nadsyłania własnych opinii: kontakt@gizycko.info

Subskrybuj
Powiadom o
guest
19 komentarzy
najnowsze
najstarsze najwięcej głosów
Informacje zwrotne w linii
Zobacz wszystkie komentarze
mural
mural
11 czerwca 2021 10:59

A to nie u was burmistrz zamówił na ścianę takiego depresyjnego maza, z pięścią zaciśniętą w kułak? nie wiem, jak to zinterpretować. ale zainwestowane. pomalowane,

Swój
Swój
9 czerwca 2021 21:20

Ludzie te klatki same się nie zniszczyły…czy tego nikt nie widzi

mieszkanka
mieszkanka
odpowiedział na komentarz  Swój
10 czerwca 2021 07:26

nie pitol. Wystarczy nie malować przez 20 lat

Jan
Jan
odpowiedział na komentarz  mieszkanka
10 czerwca 2021 08:00

Prawda. Nie pomaluj mieszkania przez 20 lat i zobaczysz jak będzie wyglądało

Swój
Swój
odpowiedział na komentarz  mieszkanka
10 czerwca 2021 12:01

Zwłaszcza te rysunki same się zrobili a śmieci w nocy krasnoludki podrzucają…zejdźcie na ziemię…

mieszkanka
mieszkanka
9 czerwca 2021 09:07

zaproście Jaworowicz!

mirka
mirka
8 czerwca 2021 15:48

Konarskiego 17 dramat klatka, opłakany stan, z zewnątrz na pokaz elewacja zrobiona na odczepnego, klatki niezrobione bo kasy brak…..

Swój
Swój
odpowiedział na komentarz  mirka
9 czerwca 2021 21:18

A kto klatki zniszczył…ludzie z zewnątrz? Przecież to mieszkańcy zrobili….do kogo pretensje..