„Mieszkańcy lokali socjalnych są coraz bardziej ignorowani, a ich głosu nikt nie słyszy” [LIST CZYTELNIKA]

19

Poniżej publikujemy wiadomość od Czytelnika.

Chciałbym zwrócić Państwa uwagę na ul. Konarskiego 19 w Giżycku, a mianowicie na stan klatek schodowych i ich otoczenia. Klatki schodowe nie były remontowane od co najmniej kilkunastu lat.

Jestem po rozmowie telefonicznej z ADM, gdzie usłyszałem że nie warto nic robić dla tych ludzi ponieważ prowadzą oni „czysty High Life”. W mojej opinii ludzie mieszkający w lokalach socjalnych są marginalizowani i traktowani jako gorsi.

Zachowania takie jak ignorowanie ich przestrzeni wspólnej na przestrzeni lat pogłębiają patologie społeczne w myśl popularnej w kryminologii „Teorii rozbitych okien https://pl.wikipedia.org/wiki/Teoria_rozbitych_okien> „. Pogłębiają się również nierówności społeczne, ponieważ mieszkańcy wstydzą się zaprosić znajomych z „lepszych” dzielnic, ponieważ klatka schodowa przedstawia opłakany stan.

Elewacje zewnętrzne budynku zostały wyremontowane i odmalowane, by przypudrować stan budynku, w mojej opinii by utrzymać narrację włodarzy miasta, że Giżycko jest wspaniałym miejscem do życia, jaka jest przedstawiana turystom.

Na podwórku jest wystawione kilka śmietników gdzie wyrzucają śmieci ludzie z adresów Konarskiego 11, 13, 17,19, 19A, 21, 23A, 23; ul. Sikorskiego 4A, 4B,; Sikorskiego 16 i niektórzy z ul Okrzei 2, 4.

Śmietników jest zdecydowanie za mało na 13 bloków, co doprowadziło do powstania dzikiego wysypiska przy adresie Konarskiego 19A, w budowie już jest kolejny blok, który będzie miał adres ul. Sikorskiego 18. Owe dzikie wysypisko przedstawia wspaniały widok na tle tablic unii europejskiej wystawionych przy ul. Konarskiego 19.

Proszę o nagłośnienie tej sprawy, ponieważ na przestrzeni lat mieszkańcy lokalów socjalnych są coraz to bardziej ignorowani, a ich głosu nikt nie słyszy. Poniżej dołączam zdjęcia. 

fot. Czytelnik
fot. Czytelnik
fot. Czytelnik
fot. Czytelnik
fot. Czytelnik
fot. Czytelnik

*******************************************
Zamieszczony tekst jest osobistą opinią autora. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za powyższe stwierdzenia. W dziale “List czytelnika” publikujemy stanowiska mieszkańców i instytucji, które wnoszą cenne uwagi do debaty na dany temat. Zachęcamy do komentowania i nadsyłania własnych opinii: kontakt@gizycko.info

Reklama
Subskrybuj
Powiadom o
guest

19 komentarzy
najnowsze
najstarsze najwięcej głosów
Informacje zwrotne w linii
Zobacz wszystkie komentarze
mural

A to nie u was burmistrz zamówił na ścianę takiego depresyjnego maza, z pięścią zaciśniętą w kułak? nie wiem, jak to zinterpretować. ale zainwestowane. pomalowane,

Swój

Ludzie te klatki same się nie zniszczyły…czy tego nikt nie widzi

mieszkanka

nie pitol. Wystarczy nie malować przez 20 lat

Jan

Prawda. Nie pomaluj mieszkania przez 20 lat i zobaczysz jak będzie wyglądało

Swój

Zwłaszcza te rysunki same się zrobili a śmieci w nocy krasnoludki podrzucają…zejdźcie na ziemię…

mieszkanka

zaproście Jaworowicz!

mirka

Konarskiego 17 dramat klatka, opłakany stan, z zewnątrz na pokaz elewacja zrobiona na odczepnego, klatki niezrobione bo kasy brak…..

Swój

A kto klatki zniszczył…ludzie z zewnątrz? Przecież to mieszkańcy zrobili….do kogo pretensje..