Od 18 listopada 2022 r. Gmina Giżycko sprzedała 275,9 ton węgla na preferencyjnych warunkach. 

Jak przekazuje Urząd Gminy Giżycko – Zrealizowaliśmy wszystkie złożone i opłacone do 27 grudnia 2022 roku wnioski. Nasi mieszkańcy złożyli ich 241. Samorząd zorganizował sprzedaż opału wraz z transportem w ramach rządowego programu zakupu preferencyjnego. 

Gmina kupuje surowiec od PGE Paliwa Spółka z o.o.. Dystrybucją węgla na terenie gminy Giżycko zajmuje się firma SPRZEDAŻ WĘGLA „NIKOLA” GRZEGORZ BAŁDYGA ul. Towarowa 29, 11-700 Mrągowo.

Realizujemy to nietypowe zadanie dla samorządu, aby nasi mieszkańcy mieli możliwość zakupu węgla po preferencyjnych cenach. Wielu osób twierdzi, że węgiel ładnie się spala i daje sporo ciepła, ale są też tacy, którzy zwracają uwagę na ilość miału oraz rozmiar ekogroszku. Nie mamy wpływu na wybór węgla  – mówi Marek Jasudowicz, wójt gminy Giżycko. 

Wójt Gminy Giżycko Marek Jasudowicz podpisał umowę na dystrybucję węgla w roku 2023.

Dystrybucją paliwa stałego zajmował się będzie ten sam przedsiębiorca, który świadczył usługę w roku 2022. Węgiel będzie dostarczany bezpośrednio do miejsca zamieszkania wnioskodawcy na terenie gminy Giżycko. Przedsiębiorca posiada swój skład na przywożony węgiel, monitoring, ma certyfikowaną wagę, odpowiedni tabor samochodowy, który przywozi węgiel ze składów w Braniewie oraz dostarcza go do mieszkańców gminy Giżycko.

Nabór wniosków na zakup preferencyjny paliwa stałego (węgla) dla mieszkańców gminy Giżycko na rok 2023 rozpocznie się 9 stycznia 2023 roku. Nowy wniosek będzie do pobrania na stronach BIP Gminy Giżycko oraz w Punkcie Obsługi Klienta (parter) w Urzędzie Gminy Giżycko przy ul. Mickiewicza 33 w Giżycku.

PTS, źródło: Urząd Gminy Giżycko

Reklama
Subskrybuj
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Informacje zwrotne w linii
Zobacz wszystkie komentarze