Mieszkańcy gminy Giżycko posprzątali swoje miejscowości

1

W miniony weekend mieszkańcy gminy Giżycko ruszyli w teren, aby zadbać o swoją Małą Ojczyznę w ramach Międzynarodowego Dnia Ziemi. Była to świetna okazja, by zrobić Ziemi prezent, zadbać o przyrodę i naturę, o miejsce, które nas otacza. Grupy pod okiem sołtysów i animatorów świetlic wiejskich postanowiły dokładnie oczyścić gminę Giżycko.

W Wilkasach wzdłuż promenady nad jeziorem Niegocin, wyposażeni w rękawice i worki, w poszukiwaniu śmieci przemieszczali się gminni radni, członkowie Klubu Seniora i dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury i Rekreacji Ewa Sobieska. W ich workach lądowały głównie butelki PET, mnóstwo foliowych toreb i papieru oraz plastikowe odpady, a na pracowników Gminnego Zakładu Komunalnego będą czekały także wyciągnięte znad brzegu ogrodowe krzesła. Po przejściu promenady okazało się, że worki wypełniły się, jednak zostało w nich jeszcze trochę miejsca na kolejne odpady.

Spodziewałem się większej ilości śmieci, lecz nie było najgorzej – stwierdził z uśmiechem radny Józef Nacewicz. – Myślę, że to znak, iż użytkownicy naszej infrastruktury zwracają większą uwagę na czystość otaczającego nas środowiska.

Akcja porządkowania gminy jeszcze się nie zakończyła, gdyż w części sołectw odbędzie się w trakcie kolejnych weekendów.

(GOKiR Wilkasy) 

Reklama
Subskrybuj
Powiadom o
guest

1 Komentarz
najnowsze
najstarsze najwięcej głosów
Informacje zwrotne w linii
Zobacz wszystkie komentarze
Mieszkaniec

Brawo.!!
Szkoda że gazeta pisze ” posprzątali w zeszłym tygodniu…. ” gdybym wiedział sam bym się dołączył z wójtem…