Mieli ponad 700 gramów narkotyków. Zatrzymano dwie osoby

0

Policjanci zatrzymali dwóch mężczyzn, którzy są podejrzani o posiadanie w sumie ponad 700 gramów narkotyków. Sprawcy mieli marihuanę i amfetaminę.

Pierwsza realizacja miała miejsce 7 stycznia br. Popołudniu policjanci przeszukali mieszkanie i piwnicę 32-latka z gm. Kruklanki. Tam znaleźli ponad 200 gram suszu roślinnego, który jak pokazał tester był marihuaną. Sprawca stwierdził, że jest to efekt jego własnej uprawy. Susz przesłano do badań w Laboratorium Kryminalistycznego KWP w Olsztynie, aby potwierdzić, że susz jest substancją odurzającą. Pozytywna opinia biegłego będzie skutkowała wobec Tomasza Ł. zarzutami, za które grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności.

Natomiast przedwczoraj o godz. 09:00 funkcjonariusze giżyckiego Wydziału Kryminalnego przeszukali mieszkanie na terenie miasta. Wynajmował je 30-letni Tomasz P. To mężczyzna bardzo dobrze znany policjantom. Był wcześniej karany za posiadanie narkotyków. Ostatnio był zatrzymywany we wrześniu ubr. Tym razem także nie spodziewał się wizyty kryminalnych. W pokoju na stole leżał pakunek z prawie pół kg amfetaminy, a także kilkadziesiąt woreczków z zapięciem strunowym oraz dwie przenośne wagi. Część narkotyków była już umieszczona w woreczkach. Tomasz P. trafił do policyjnej celi. Usłyszał zarzut dotyczący posiadania znacznych ilości substancji psychotropowych, za co grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.

Dziś giżycki Sąd Rejonowy rozpatrzy wniosek, który złożyli policjanci i prokurator o tymczasowe aresztowanie podejrzanego recydywisty.

W obu sprawach policjanci wyjaśniają, czy podejrzani mogli udostępniać, sprzedawać narkotyki innym osobom.

ab/af

KWP OLSZTYN

Reklama
Subskrybuj
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Informacje zwrotne w linii
Zobacz wszystkie komentarze