Miejski Przegląd Kolęd i Pastorałek

0

11 stycznia 2023 r., w Giżyckim Centrum Kultury odbył się kolejny „Miejski Przegląd Kolęd i Pastorałek”, którego celem jest ożywienie tradycji kolędowania, poznanie nieznanych i zapomnianych polskich kolęd i pastorałek, rozwijanie wartości chrześcijańskich i narodowych oraz prezentacja efektów pracy młodych wykonawców i ich nauczycieli. Przegląd został zorganizowany przez Szkołę Podstawową nr 1 im. św. Jana Pawła II w Giżycku.

Szczególnie cieszy fakt, że po dwuletniej przerwie spowodowanej pandemią znowu Przegląd odbył się w formie stacjonarnej. W tegorocznym wydarzeniu wzięło udział 11 zespołów oraz 2 solistki z giżyckich przedszkoli oraz Szkół Podstawowych. W Przeglądzie wzięły udział dzieci i uczniowie klas I z giżyckich szkół i przedszkoli.

Na scenie mogliśmy podziwiać dzieci z Przedszkola „Bajka”, oddziału przedszkolnego ze Szkoły Podstawowej nr 1, Przedszkola „Koralik”, Przedszkola „Krasnal”, Przedszkola Miejskiego nr 4 oraz Przedszkola Miejskiego nr 1. Swoje umiejętności zaprezentowali również uczniowie klas I ze Szkoły Podstawowej nr 1, Szkoły Podstawowej nr 2 oraz Szkoły Podstawowej nr 7.

Przegląd przebiegał w miłym, świątecznym nastroju. Wszystkie zespoły zaprezentowały swoje talenty wokalne przed licznie zgromadzoną publicznością. Wokaliści z dużym zaangażowaniem przygotowali się do występu prezentując wspaniałe stroje oraz wokalne umiejętności. Uczestnicy zostali nagrodzeni dyplomami, książkami, grami planszowymi, słodkościami oraz ogromnymi brawami. Nagrody zostały ufundowane przez Centrum Profilaktyki Uzależnień i Integracji Społecznej oraz Radę Rodziców przy Szkole Podstawowej nr 1.

Za sprawą przepięknie wykonanych kolęd i pastorałek jeszcze raz poczuliśmy magię Świąt Bożego Narodzenia. Towarzyszące zewsząd kolędy pozwoliły Nam choć na chwilę wrócić pamięcią do rodzinnej atmosfery.

Miejski Przegląd Kolęd i Pastorałek okazał się niezwykłym widowiskiem artystyczno – muzycznym, które zapadnie w pamięci wszystkim zgromadzonym, a tradycja wspólnego kolędowania okazuje się być ciągle pielęgnowana. Wszystkim uczestnikom jeszcze raz gratulujemy, dobrym duchom imprezy serdecznie dziękujemy.

Za rok kolejny „Miejski Przegląd Kolęd i Pastorałek” na który już teraz serdecznie zapraszamy. Organizator Przeglądu nauczycielka Szkoły Podstawowej nr 1 Ewelina Król oraz Dyrektor Szkoły Marina Rudis – Rodak.

Reklama
Subskrybuj
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Informacje zwrotne w linii
Zobacz wszystkie komentarze