Miejska Gra Integracyjna

0

Miejska Biblioteka Publiczna w Giżycku w partnerstwie z Centrum Profilaktyki Uzależnień i Integracji Społecznej zajęła 94 miejsce w programie dotacyjnym „Niepodległa 2019”. Łącznie wnioski złożyło 2079 placówek, a dofinansowanie otrzymało 140.   

Kwota jaką pozyskała placówka z Giżycka to 10 000 zł. Pomysłodawczynią i autorką projektu jest Agnieszka Lesisz pracownica Centrum Profilaktyki Uzależnień i Integracji Społecznej w Giżycku, która poprowadzi warsztaty plastyczne. „100 lat niepodległej Polski oczami dzieci, młodzieży i seniorów.

Miejska integracja międzypokoleniowa” to 3 – miesięczny cykl wykładów historycznych i zajęć animacyjno-artystycznych zaplanowanych w Giżycku. Zorganizowane zostaną m.in. malowanie na szkle, naukę rysunku oraz malarstwo na płótnie. Pozyskane środki z grantu pozwolą na zakup materiałów plastycznych, biurowych oraz pomocy naukowych. Całość zostanie podsumowana konkursem dla wszystkich mieszkańców Giżycka i wystawą prac, które będą zagadkami historycznymi w Międzypokoleniowej Integracyjnej miejskiej grze terenowej.

Celem projektu jest nauka historii Polski skupiając się głównie na naszym Mieście Giżycku poprzez zabawę, zdrową rywalizację, integrację międzypokoleniowa, poznanie nowych technik plastycznych i kreatywne myślenie. Projekt ułatwi uczniom zapamiętanie nawet najtrudniejszych dat i regułek i zaszczepi smykałkę do nauki. Obecność seniorów nauczy dzieci empatii i pokaże jak wygląda przeszłość oczami naszych dziadków i dlaczego pamięć o odzyskaniu Niepodległości przez Polskę jest ważna.

Projekt realizowany będzie  od czerwca do sierpnia. Część historyczna odbywać się będzie w filiach Miejskiej Biblioteki Publicznej pod okiem Dyrektor Danuty Treszczyńskiej. Zajęcia plastyczne odbędą się w Klubie Młodzieżowym Pełna Chata – placówce Centrum Profilaktyki Uzależnień i Integracji Społecznej, nad którymi czuwać będzie   Dyrektor Ewa Ostrowska.

Zajęcia będą bezpłatne, a do udziału w projekcie zapraszamy dzieci od 8 roku życia. Zapisać się można w Klubie Młodzieżowym Pełna Chata (ul.Królowej Jadwigi 3A) i spędzić interesująco całe wakacje.

Ewa Ostrowska Dyrektor Centrum Profilaktyki Uzależnień i Integracji Społecznej

Subskrybuj
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Informacje zwrotne w linii
Zobacz wszystkie komentarze