Międzypokoleniowe warsztaty ozdób świątecznych w Klubie Seniora

0

W giżyckim Klubie Seniora 12 grudnia spotkali się miłośnicy robienia własnoręcznych ozdób świątecznych.

Organizatorem spotkania było Centrum Profilaktyki Uzależnień i Integracji Społecznej, które od lat stawia na integrację międzypokoleniową, stąd też na warsztatach pojawili się zarówno studenci Giżyckiego UTW, ale także i młodzież ze Świetlicy Socjoterapeutycznej i Streetworking Giżycko.

Ozdoby własnoręcznie tworzyli także Wojciech Karol Iwaszkiewicz – Burmistrz Miasta, Ewa Ostrowska – Dyrektor CPUIS , a gościem specjalnym był ksiądz Mariusz Pawlina. Zebrani pod kierunkiem hortiterapeutki Zofii Wojciechowskiej zrobili piękne żywe stroiki i ozdoby choinkowe, chętni mogli też zrobić sobie bombki 3 d ze zdjęciami – tu swoją wiedzą w tym zakresie dzieliła się Monika Czerep.

Czwartkowe warsztaty były swoistym podsumowaniem działań artystycznych w Centrum Profilaktyki, gdyż już dużo wcześniej rozpoczęto przygotowania do okresu świątecznego. Dzieci ze Świetlicy Socjoterapeutycznej i Pełnej Chaty tworzyły kartki świąteczne i bombki, w ramach Streetworking Giżycko również przygotowywano ozdoby.

W pracach wykorzystywano elementy hortiterapii i arterapii. Również sekcja rękodzieła Giżyckiego UTW, którą prowadzi Anna Danilewicz przygotowała wiele prac, które między innymi były prezentowane na jarmarku w hotelu St. Bruno. Tradycyjne przygotowywanie ozdób i dekoracji pozwala na spokojne cieszenie się wspólnie spędzanym czasem, sprzyja integracji i nawiązywaniu więzi międzyludzkich. Może być także doskonałym elementem szerszych oddziaływań profilaktycznych.

Ewa Ostrowska – Dyrektor Centrum Profilaktyki Uzależnień i Integracji Społecznej

Subskrybuj
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Informacje zwrotne w linii
Zobacz wszystkie komentarze