Międzynarodowa wymiana doświadczeń. Uczniowie SP1 w Grecji

0

Grupa uczniów ze Szkoły Podstawowej nr 1 im. św. Jana Pawła II w Giżycku wraz z paniami: Mariną Rudis-Rodak i Agnieszką Zielińską w lutym br. uczestniczyła w kolejnej mobilności w ramach programu Erasmus +, projekt pt. Keep your water clean, live the world.

Tym razem nasi przedstawiciele klas piątych i szóstych: Lena, Zosia, Antek, Michał i Dawid 19 lutego br. wyruszyli w podróż do słonecznej Grecji. Uczniowie ponownie mieli możliwość poznać codzienność swoich greckich kolegów, ponieważ mieszkali w ich domach. Cały tydzień upłynął na bardzo intensywnej pracy w międzynarodowych grupach poznając bogatą grecką kulturę, w tym język, muzykę i taniec. Wzięliśmy udział m.in. w lokalnych obchodach karnawału, tradycyjnych obrzędach oraz paradzie z okazji Monk Monday.

Priorytetem i motywem przewodnim naszych działań było poznanie właściwości wody oraz opracowanie skutecznych sposób na jej oszczędzanie. Mieliśmy również okazję poznać wyniki prowadzonej w naszych szkołach partnerskich ankiety nt. ilości zużywania wody, świadomości społeczności lokalnych nt. konieczności oszczędzania wody i dbania o jej stan. Po południu nie zabrakło czasu na zwiedzania najbliższej okolicy. Zwiedziliśmy starożytne miasto Philippoi, nadmorskie, malownicze miasto – Kavalę i wybraliśmy się na wyprawę do wnętrza Ziemi, a konkretnie do wyjątkowej, bo rzecznej jaskini – Aggitis.

Na zakończenie, wraz z naszymi greckimi rodzinami goszczącymi wzięliśmy udział w tradycyjnej greckiej uczcie tzw. Nocy Kefiti. Poza próbowaniem specjałów greckiej kuchni, wspólnie bawiliśmy się przy muzyce na żywo. Naszym uczniom bardzo przypadły do gustu greckie tańce. Po cudownym i pełnym wrażeń tygodniu przyszedł czas na pełne emocji pożegnanie. Wdzięczni za gorące przyjęcie wróciliśmy do domów, zabierając ze sobą nowe przyjaźnie i trochę greckiego słońca.

Szkolny zespół Erasmus +

Reklama
Subskrybuj
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Informacje zwrotne w linii
Zobacz wszystkie komentarze