Miasto przekazało czujniki tlenku węgla Państwowej Straży Pożarnej w Giżycku

0

Burmistrz Giżycka Wojciech Karol Iwaszkiewicz wraz z Panią Ewą Ostrowską Dyrektor Centrum Profilaktyki Uzależnień i Integracji Społecznej w Giżycku wsparli działania giżyckich strażaków w zakresie realizacji założeń kampanii informacyjnej „Czujka na straży Twojego bezpieczeństwa”.

Po raz kolejny w myśl poprawy bezpieczeństwa mieszkańców Giżycka do kampanii informacyjnej przyłączyli się Burmistrz Giżycka Wojciech Karol Iwaszkiewicz wraz z Panią Ewą Ostrowska Dyrektor Centrum Profilaktyki Uzależnień i Integracji Społecznej w Giżycku, którzy zakupili i przekazali na ręce Komendanta Powiatowego PSP w Giżycku bryg. Tomasza Siemieniuka czujniki tlenku węgla.

Urządzenia zostaną przekazane mieszkańcom giżycka podczas interwencji związanych z podejrzeniem obecności czadu w budynkach mieszkalnych.

Głównym celem kampanii jest podniesienie świadomości społeczeństwa w zakresie zagrożeń płynących z toksycznych właściwości tlenku węgla. Przypomnijmy, że gaz ten potocznie zwany czadem powstaje w wyniku wadliwie działających urządzeń grzewczych bądź wentylacji – przekazuje st. kpt. Mateusz Pupek, oficer prasowy Komendanta Powiatowego PSP w Giżycku

Czad nazywany również cichym zabójcą nie posiada smaku, zapachu ani barwy a pierwszymi oznakami jego obecności może być osłabienie, nudności, zawroty głowy, a nawet utrata przytomności.

Aby poprawić poczucie bezpieczeństwa, wystarczy pamiętać o okresowej kontroli urządzeń grzewczych i wentylacyjnych, dodatkowo warto zaopatrzyć się w czujniki tlenku węgla. Są to niewielkie urządzenia, które w sposób ciągły analizują czy w pomieszczeniu nie pojawił się ten trujący związek, a w przypadku jego wykrycia uruchamiany jest alarm dźwiękowy i świetlny – dodaje st. kpt. Mateusz Pupek

Po przejściu czujki w stan wzbudzenia należy opuścić pomieszczenie oraz powiadomić służby ratunkowe, dzwoniąc pod numer 112.

Ewa Ostrowska Dyrektor Centrum Profilaktyki Uzależnień i Integracji Społecznej, Komendant Powiatowy PSP w Giżycku bryg. Tomasz Siemieniuk, burmistrz Giżycka Wojciech Karol Iwaszkiewicz

(źródło: KPPSP Giżycko)

Subskrybuj
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Informacje zwrotne w linii
Zobacz wszystkie komentarze