fot. gizycko.pl K. Zadroga

W poniedziałek, 26 września Miasto Giżycko zakończyło nabywanie udziałów w spółce Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej w Giżycku. Oznacza to, że miasto, na podstawie umów zawartych z pozostałymi udziałowcami, stało się właścicielem spółki.

Kontynuujemy strategię zgromadzenia strategicznych gałęzi w rękach miasta. Przejęliśmy szpital, wodociągi są stuprocentowo miejskie, przejęliśmy sprzątanie miasta, tworząc Miejski Zakład Komunalny, utworzyliśmy także Centrum Integracji Społecznej, a dziś przejęliśmy PEC – mówi burmistrz Wojciech Karol Iwaszkiewicz

Burmistrz podkreślił, że przejęcie spółki ciepłowniczej przez miasto daje większe możliwości inwestycji i rozwoju Przedsiębiorstwa Energetyki Cieplnej. Włodarz miasta zapewnił także, że tej zimy nie grozi nam brak opału.

Jeżeli chodzi o opał, to proszę się nie martwić. Mamy do końca stycznia już w Giżycku zgromadzony opał, przy najgorszych scenariuszach jest ten opał na miejscu. Zakontraktowane są także kolejne partie, więc tej zimy nie grożą nam zimne kaloryfery – przekazał burmistrz Iwaszkiewicz.

PEC Sp. z o.o. jest kluczowym przedsiębiorstwem w branży ciepłowniczej i stanowi podstawę rynku lokalnego. PEC Sp. z o.o. w Giżycku prowadzi działalność gospodarczą w zakresie wytwarzania, przesyłu i dystrybucji energii cieplnej na terenie miasta Giżycka.

(PTS)

Subskrybuj
Powiadom o
guest

7 komentarzy
najnowsze
najstarsze najwięcej głosów
Informacje zwrotne w linii
Zobacz wszystkie komentarze
ala10

to ta firma zaopatruje mieszkańców gm. Miłki w węgiel dotowany ?

ala10

jeżeli tak, to dlaczego proponuje odpady węglowe zamiast dobrego, przesianego węgla, który powinien być dla tych ludzi ?

Palacz

Z tego co wiem to wszędzie ten węgiel wygląda jak odpad i miał

elo

to dlatego od 3 dni mam zimne grzejniki !

Lolo80

Rozkopał miasto teraz rozwali ciepłownie

Alina Aleszczyk-Jurek

Brawo Burmistrz!