Miała promil alkoholu i przewoziła 9-miesięczne dziecko. Weekend na drogach powiatu

0

Troje kierowców pod działaniem alkoholu i jeden podejrzewany o kierowanie pod wpływem środków odurzających wpadło w ręce policjantów w miniony weekend. Wśród nich skrajną nieodpowiedzialnością wykazała się kobieta, która będąc pod działaniem alkoholu przewoziła swoje 9 – miesięczne dziecko. W tym przypadku zostanie powiadomiony również sąd rodzinny.

W sobotę (23.01) policyjny alkomat wykazał pozytywny wynik na działanie alkohol w organizmie u dwóch kierowców. Jeden z nich w miejscowości Wydminy jechał skuterem mając blisko dwa promile alkoholu. Ponadto okazało się, że nie posiadał uprawnień do kierowania. Drugi, w miejscowości Kruklanki zatrzymany do kontroli kierujący fordem fiesta wydmuchał 0,4 promila. Obaj za swoje czyny odpowiedzą teraz przed sądem.

W niedzielę (24.01) tuż przed godz. 07:00 na jednej z giżyckich ulic patrol prewencji zatrzymał kierującego fiatem. Podczas kontroli okazało się, kierowca posiadał przy sobie środki odurzające, a jego zachowanie wzbudzało podejrzenie mundurowych, że mógł znajdować się pod ich działaniem, przy tym kierował nie mając do tego uprawnień. Pojazd został odholowany na policyjny parking, a od kierowcy pobrano krew do dalszych badań. Mężczyzna został zatrzymany w policyjnej celi. Po badaniach krwi okaże się, czy będzie odpowiadał również za kierowanie samochodem po użyciu środków odurzających.

Tego samego dnia w godzinach porannych w Kruklankach patrol drogówki zatrzymał do kontroli kierującą seatem. Kobieta przewoziła na tylnej kanapie 9- miesięczne dziecko. Badanie jej stanu trzeźwości wykazało blisko promil alkoholu w organizmie. Kobiecie zostało zatrzymane prawo jazdy, a o jej skrajnej nieodpowiedzialności zostanie powiadomiony również sąd rodzinny.

Za jazdę pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości lub po użyciu podobnie działającego środka sprawcy grożą wysokie grzywny, a sąd może również orzec długotrwały zakaz kierowania pojazdami, a nawet zastosować karę pozbawienia wolności do lat 2.

Źródło: KPP Giżycko

Reklama
Subskrybuj
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Informacje zwrotne w linii
Zobacz wszystkie komentarze