Miał zakaz kierowania, był poszukiwany i pod wpływem narkotyków

1

Podczas minionego weekendu giżyccy policjanci z grupy Speed zatrzymali 25– latka, który miał na swoim koncie zakaz prowadzenia pojazdów, był poszukiwany i kierował bmw pod działaniem narkotyków. W ręce policjantów wpadł, ponieważ pędził z prędkością 127 km/h. 

Ze znaczną prędkością jechał kierujący pojazdem marki BMW 25-letni mieszkaniec Orzysza. Na trasie Szczechy Wielkie – Kociołek Szlachecki miał na liczniku 127 km/h przy ograniczeniu prędkości do 90 km/h. Został zatrzymany przez policjantów grupy Speed z KPP Giżycko.

25-latek był trzeźwy, ale badanie testerem narkotykowym wykazało, że znajduje się pod działaniem marihuany. W tej sytuacji pobrana mu została krew do dalszych badań.

W trakcie dalszej kontroli drogowej okazało się, że kierowca ten ma orzeczony sądowy zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych, który właśnie złamał. Zakaz ten obowiązywał  od października 2021 roku.

Do tego mężczyzna ten był poszukiwany przez Sąd Rejonowy w Piszu. Miał zasądzoną karę 1 roku i 6 miesięcy pozbawienia wolności. Dopuścił się bowiem popełnienia przestępstwa zaboru pojazdu mechanicznego w celu krótkotrwałego użycia oraz przestępstwa jazdy w stanie nietrzeźwości w okresie obowiązywania go sądowego zakazu.

25-latek został zatrzymany i trafił do policyjnego aresztu, skąd przewieziony został do zakładu karnego. Nie uniknie dalszych konsekwencji za popełnione przewinienia drogowe.

(źródło: KPP Giżycko)

Reklama
Subskrybuj
Powiadom o
guest

1 Komentarz
najnowsze
najstarsze najwięcej głosów
Informacje zwrotne w linii
Zobacz wszystkie komentarze
m.k.

Kolejny ****** na utrzymaniu podatnika.