Metoda na BLIK-a. Oszuści włamali się na konto społecznościowe mieszkanki powiatu

2

Oszuści włamali się na konto społecznościowe mieszkanki powiatu giżyckiego i, podszywając się pod nią, rozesłali do jej znajomych prośbę o opłacenie kodem BLIK dwóch zamówień. 

Policjanci zgłoszenie o przestępstwie internetowym przyjęli we wtorek (04.01).

Mieszkanka naszego powiatu złożyła zawiadomienie o przejęciu jej konta przez inną osobę, która w jej imieniu rozesłała wiadomość z prośbą o dokonanie opłaty szybkim przelewem dwóch zamówień, każde na kwotę 500 złotych lub przelanie pieniędzy na wskazane konto – przekazują giżyccy mundurowi 

Na wiadomość zareagowała jedna ze znajomych osób, która nic nie podejrzewając, dokonała przelewu przy użyciu kodu BLIK, tracąc 1000 złotych.

Jeśli znajomy znienacka prosi nas o kod BLIK w rozmowie na komunikatorze, zadzwońmy do niego i upewnijmy się, że to z nim rozmawiamy – dodają funkcjonariusze 

(źródło: KPP Giżycko)

Reklama
Subskrybuj
Powiadom o
guest

2 komentarzy
najnowsze
najstarsze najwięcej głosów
Informacje zwrotne w linii
Zobacz wszystkie komentarze
westt

No i dobrze ! Na drugi raz zacznie myśleć. Miliony razy pisano o takich i podobnych próbach, ale widać naiwniaków nie brakuje.

Obywatel

Żeby ludzie żyli po Bożemu to by nie było tego złego. A tak są źli sami na siebie i nie widzą Boga. Świętość to Pan Bóg. Trzeba tylko rozumieć.