Mazurska Pętla Rowerowa- w 2017 roku ruszają prace w terenie

2

Trwają przygotowania do złożenia projektu „Mazurska Pętla Rowerowa” – ponad trzystukilometrowej trasy rowerowej wiodącej wokół Wielkich Jezior Mazurskich.

Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z założeniami, pod koniec przyszłego roku powinna być już gotowa dokumentacja techniczna projektu pętli, a w 2017 roku ruszą potrzebne prace w terenie. W zależności od istniejącej infrastruktury i natężenia ruchu, mogą to być na pewnych odcinkach wyłącznie prace związane z oznakowaniem trasy, niektóre zaś odcinki mogą wymagać zbudowania od podstaw ścieżek rowerowych. Powstaną też jednolite wizualnie i technicznie miejsca obsługi rowerzystów (tzw. MOR-y) i miejsca widokowe. Te właśnie potrzeby ma określić dokumentacja techniczna.

Prace w terenie mają być zakończone do 2020 roku. Polska Wschodnia – ze szlakiem Green Velo i Mazurską Pętlą Rowerową – będzie wówczas prawdziwym rajem dla rowerzystów.

Źródło: Nadleśnictwo Giżycko

Reklama
Subskrybuj
Powiadom o
guest

2 komentarzy
najnowsze
najstarsze najwięcej głosów
Informacje zwrotne w linii
Zobacz wszystkie komentarze
Artur

A jak wygląda obecnie realizacja tego projektu? Czyżby pasmo samych sukcesów czy tak jak zwykle?

Dzieciaki w Plecaki

Trzymamy kciuki za realizację projektu, mamy nadzieję, że powstanie trasa z infrastrukturą, co najmniej taką jak Kaszubska Marszruta a wiaty będą tak piękne jak na Szlaku Wokół Tatr 🙂 Wtedy Pętla może naprawdę przyczynić się do rozwoju regionu. Dobra infrastruktura przyciąga rowerzystów, rodziny z dziećmi itp., a oni zostawiają pieniądze w Polsce zamiast za granicą, gdzie zainwestowano w infrastrukturę – i wtedy to się zwraca, w innym wypadku, turyści masowo rezygnują z terenów, w których nie ma porządnej infrastruktury, czyli DDR i oznaczenie.