Mażoretki z Giżycka zdobyły Puchar Polski

2

25 września mażoretki Syrenki z Giżycka wzięły udział w Pucharze Polski w Cheerleadingu Sportowym w Łochowie.

Zespół po raz pierwszy uczestniczył w zawodach w nowej dyscyplinie, a na przygotowania, czyli stworzenie choreografii i wyćwiczenie, miał zaledwie 3 tygodnie. Syrenki walczyły o medal w kategorii drill dance polegającej na perfekcyjnej pracy rąk, synchronizacji oraz kroku marszowym.

Pomimo iż był to dla nich debiut na zawodach tak wysokiej rangi, udało im się wywalczyć pierwsze miejsce wśród juniorów młodszych.

To obecnie największy sukces zespołu – wcześniej, w czerwcu, mażoretki z Giżycka zostały mistrzyniami Polski północno-wschodniej podczas konkursu w Olecku.

Wyjazd na zawody był możliwy dzięki wsparciu finansowemu Urzędu Miasta w ramach projektu w ramach projektu „Dofinansowanie szkolenia sportowego grupy Syrenki Giżycko”.

fot. Stowarzyszenie „MazurDance”
fot. Stowarzyszenie „MazurDance”
Subskrybuj
Powiadom o
guest

2 komentarzy
najnowsze
najstarsze najwięcej głosów
Informacje zwrotne w linii
Zobacz wszystkie komentarze
gość

To cudowne, że giżycka młodzież działa, a nie siedzi przy komputerze. Mamy wspaniałych żeglarzy, łyżwiarzy, drużyny w grach zespołowych, a teraz też mażoretki.

Wielkie gratulacje dla małych tancerek i pani Nastki. Sama przyjemność czytać o tym, że słychać w GIŻYCKU w sportowym świecie.

PS. A co ciekawe to drugie miejsce zajęła drużyna z Węgorzewa, też trenowana przez panią Nastię. Oddzielne gratulacje dla niej jako trenera.

kibic

Brawo dla dziewczynek oraz trenerki!
Wspaniały zespół, który z każdych zawodów przywozi medale!
Nowa młoda duma Giżycka!