Masz rok na złożenie deklaracji do Centralnej Ewidencji Emisyjności Budynków

0

Przypominamy, że od 1 lipca każdy właściciel i zarządca budynku musi złożyć deklarację do Centralnej Ewidencji Emisyjności Budynków. 

Gromadzenie informacji w CEEB ma związek z wprowadzeniem w życie zapisów uchwał antysmogowych, przyjmowanych przez samorządy wojewódzkie.

Składając deklarację, trzeba podać m.in. rodzaj i liczbę źródeł ciepła zainstalowanych i eksploatowanych w budynku, klasę kotłów na paliwo stałe oraz rodzaj stosowanych paliw stałych. Przyjmowanie deklaracji ruszyło od początku lipca.

Na wywiązanie się z nowego obowiązku każdy właściciel nieruchomości ma rok. W przypadku nowych budynków oddanych do użytku informację o źródle ciepła do Ewidencji trzeba przekazać w ciągu 14 dni. 

Deklarację można złożyć on-line korzystając ze swojego profilu zaufanego deklaracje można złożyć drogą elektroniczną pod adresem zone.gunb.gov.pl.

Osoby, które nie mają możliwości wysłania deklaracji drogą on-line, mogą to zrobić w wersji papierowej. Deklarację można pobrać z portalu albo zgłosić się po nią do urzędu miasta lub gminy. Wypełnioną deklarację składamy osobiście albo wysyłamy pocztą w urzędzie miasta lub gminy właściwym dla miejsca budynku.

Złożenie deklaracji jest obowiązkowe. Za brak złożenia deklaracji będzie grozić grzywna, która jest wymierzana na zasadach ogólnych kodeksu wykroczeń.

Na stronie internetowej Głównego Urzędu Nadzoru Budowlanego znajdują się wszystkie materiały dotyczące Centralnej Ewidencji Emisyjności: https://www.gunb.gov.pl/strona/centralna-ewidencja-emisyjnosci-budynkow-faq

Reklama
Subskrybuj
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Informacje zwrotne w linii
Zobacz wszystkie komentarze