„Mamo, Tato – Wóź Mnie w Foteliku”. Wspólna akcja KPP w Giżycku, Urzędu Miejskiego i Straży Miejskiej

0

Od dwóch dni giżyccy policjanci wspólnie z przedstawicielem Urzędu Miejskiego w Giżycku oraz funkcjonariuszami Straży Miejskiej w Giżycku realizują działania profilaktyczno – edukacyjne pn. „Mamo, Tato – Wóź mnie w Foteliku”. Funkcjonariusze sprawdzają czy kierowcy stosują się do przepisów ruchu drogowego, czy zapinają pasy bezpieczeństwa, czy przewożą swoje dzieci w fotelikach bezpieczeństwa oraz zwracają uwagę tym użytkownikom dróg, którzy łamią przepisy, że życie ma się tylko jedno i warto dbać o bezpieczeństwo swoje i swoich dzieci.

Pierwsze działania przeprowadzono wczoraj (1 czerwca br) w Giżycku przy Niepublicznym Przedszkolu „Koralik”. Podczas porannego przyjazdu aut pod przedszkole, policjanci sprawdzali, czy kierowcy mają zapięte pasy bezpieczeństwa oraz przewożą swoje małe pociechy w fotelikach ochronnych.

Na 25 skontrolowanych aut, siedmiu kierowców nie zastosowało się do przepisów. Panie i Panowie nie mieli zapiętych pasów bezpieczeństwa, a w trzech przypadkach samochód nie był wyposażony w fotelik ochronny, dziecko siedziało na tylnej kanapie i nie miało zapiętych pasów. Co było równoznaczne ze złamaniem prawa i narażeniem dziecka na niebezpieczeństwo.

Drugi dzień ( 2 czerwca br) działań został przeprowadzony również w Giżycku przy Przedszkolu „Bajka”. Na około 50 skontrolowanych kierowców przywożących swoje pociech do przedszkola, 17 kierowców dopuściło się złamania prawa, głównie było brak zapiętych pasów bezpieczeństwa przez kierowców, dwa przypadki przywiezienia dzieci bez fotelika ochronnego i zapiętych pasów bezpieczeństwa.

Z uwagi na to, że jest to akcja profilaktyczno – edukacyjna, funkcjonariusze za nie stosowanie się do przepisów ruchu drogowego edukują rodziców na temat bezpiecznego poruszania się po drogach i zwracają szczególna uwagę na to, że bezpieczeństwo dziecka jest najważniejsze.  Kierowcy za swoje przewinienia zamiast mandatów i punktów karnych muszą w obecności dzieci zjeść cytrynę i ładnie się uśmiechać oraz wyciągnąć wnioski na przyszłość.

Wszystkie dzieci, które zostały przywiezione przez rodziców do przedszkola i te, które przyszły z opiekunami pieszo otrzymały słodycze i najserdeczniejsze życzenia z okazji „Dnia Dziecka”.

Giżyccy policjanci, przedstawiciele Urzędu Miejskiego oraz funkcjonariusze Straży Miejskiej w Giżycku maja nadzieję, że właśnie ten okres, kiedy obchodzony był „Dzień Dziecka” da do myślenia wszystkim rodzicom i opiekunom oraz zrozumieją oni jak ważne jest bezpieczeństwo najmłodszych. Jak ważne jest to, aby zapinać pasy bezpieczeństwa i przewozić dzieci w foteliku ochronnym. Dbać o nie  tylko tego dnia, ale przez cały rok.

Po zakończonej akcji organizatorzy działań przekazali na ręce Dyrektora Przedszkola „Koralik” i „Bajka” książeczki i malowanki edukacyjne pn. „Na Drodze”, które trafią do wszystkich przedszkolaków, aby dzieci mogły dalej trenować i uczyć się właściwych postaw w ruchu drogowym. Również został ogłoszony konkurs plastyczny dla dzieci z przedszkoli w Giżycku, dotyczący tematyki związanej z bezpiecznym przewożeniem dzieci w fotelach.

Na zwycięskie przedszkola czekają nagrody.

Akcja „Mamo, Tato – Wóź Mnie w Foteliku” będzie trwała do 8 czerwca 2016 r. i obejmie swoim działaniem wszystkie przedszkola z Giżycka.

KPP Giżycko

Reklama
Subskrybuj
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Informacje zwrotne w linii
Zobacz wszystkie komentarze