Mama 4 plus? [SONDA]

2

Od 1 marca 2019 wejdzie w życie ustawa o rodzicielskim świadczeniu uzupełniającym “Mama 4 plus”. Ustawa przewiduje, że matki, które urodziły i wychowały przynajmniej czworo dzieci, będą miały prawo do minimalnej emerytury.

Zgodnie z ustawą, o świadczenie w ramach programu “Mama 4 plus” będą mogły się ubiegać matki, które osiągnęły wiek emerytalny 60 lat. Świadczenie będzie przysługiwało także ojcom czworga dzieci po osiągnięciu 65 lat, w razie śmierci matki albo porzucenia przez nią dzieci.

Świadczenie przysługiwać będzie w wysokości najniższej emerytury. Po marcowej waloryzacji minimalna emerytura będzie wynosiła 1100 zł brutto.

Czy matki, które urodziły i wychowały przynajmniej czworo dzieci, powinny otrzymywać minimalną emeryturę?

 

 

 

2
Dodaj swój komentarz

avatar
1 Comment threads
1 Thread replies
0 Obserwujący
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
2 Comment authors
AnaMiś Recent comment authors
  Subskrybuj  
najnowsze najstarsze najwięcej głosów
Powiadom o
Miś
Gość
Miś

Jeżeli wszystkie dzieci pracują w Polsce, a nie siedzą na zasiłku lub “we więźniu”…. to czemu nie. Ale i tak mam wątpliwości.

Ana
Gość
Ana

Nie jest to sprawiedliwe,w stosunku do matek ,które urodziły czworo dzieci i jednocześnie pracowały.Rodzinom wielodzietnym należy pomoc w inny sposób .A co z matkami ,które urodziły troje dzieci i nie mają wypracowanej emerytury ?.Ustawa nie przemyślana,podjęta wyłącznie pod wybory .