Mama 4 plus? [SONDA]

2

Od 1 marca 2019 wejdzie w życie ustawa o rodzicielskim świadczeniu uzupełniającym „Mama 4 plus”. Ustawa przewiduje, że matki, które urodziły i wychowały przynajmniej czworo dzieci, będą miały prawo do minimalnej emerytury.

Zgodnie z ustawą, o świadczenie w ramach programu „Mama 4 plus” będą mogły się ubiegać matki, które osiągnęły wiek emerytalny 60 lat. Świadczenie będzie przysługiwało także ojcom czworga dzieci po osiągnięciu 65 lat, w razie śmierci matki albo porzucenia przez nią dzieci.

Świadczenie przysługiwać będzie w wysokości najniższej emerytury. Po marcowej waloryzacji minimalna emerytura będzie wynosiła 1100 zł brutto.

[totalpoll id=”23915″]

 

 

 

Subskrybuj
Powiadom o
guest

2 komentarzy
najnowsze
najstarsze najwięcej głosów
Informacje zwrotne w linii
Zobacz wszystkie komentarze
Miś

Jeżeli wszystkie dzieci pracują w Polsce, a nie siedzą na zasiłku lub „we więźniu”…. to czemu nie. Ale i tak mam wątpliwości.

Ana

Nie jest to sprawiedliwe,w stosunku do matek ,które urodziły czworo dzieci i jednocześnie pracowały.Rodzinom wielodzietnym należy pomoc w inny sposób .A co z matkami ,które urodziły troje dzieci i nie mają wypracowanej emerytury ?.Ustawa nie przemyślana,podjęta wyłącznie pod wybory .