Małpi Gaj już otwarty! [ZDJĘCIA]

4
fot. Piotr Tomasz Suchta

W piątek, 19 kwietnia odbyło się uroczyste otwarcie Małpiego Gaju przy ul. Gdańskiej w Giżycku. Park przeszedł całkowitą metamorfozę. Dla dzieci i młodzieży przygotowano wyjątkowe atrakcje, takie jak wodny plac zabaw czy linarium. Nawet czworonogi będą mogły się tu bawić do woli na specjalnie przygotowanym wybiegu dla psów.

Wydarzenie przyciągnęło tłumy mieszkańców do parku przy ul. Gdańskiej. Po oficjalnym otwarciu i przemówieniach, na scenie pojawił się Grzegorz Polakowski, THE SUNSET oraz Zespół Taneczny Pląs z Klubu Seniora Mazury i Zespół Belcanto z Giżyckiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku. Organizatorzy przygotowali mnóstwo ciekawych atrakcji. Było wspólne czytanie literatury w bibliotece plenerowej i pokaz psów nierasowych, a także grill oraz pieczenie sękacza.

Centralnym punktem Małpiego Gaju jest staw z fontanną. Są też kładki oraz sporej wielkości podest, idealny do organizacji wydarzeń kulturalnych. Dzięki oświetleniu LED to idealne miejsce na wieczorne spacery. Dla dzieci przygotowano wodny plac zabaw, gdzie mogą eksperymentować z urządzeniami hydrotechnicznymi.

Oprócz tego jest tu plenerowa siłownia, a miłośnicy czworonogów odnajdą wybieg dla psów z przeszkodami do treningu. Znajduje się tutaj także klasa plenerowa, wyposażona w ławy, bibliotekę plenerową oraz inspekty do sadzenia roślin. Z myślą o dostępności, park wyposażono w ścieżki zjazdowe dla osób z ograniczoną mobilnością oraz publiczną toaletę. Teren parku jest monitorowany.

Małpi Gaj to nowe, zielone miejsce na mapie Giżycka. Prawdziwa oaza, gdzie bujna roślinność splata się z innowacyjnymi pomysłami urbanistycznymi. To miejsce promujące aktywny wypoczynek oraz wzmacniające więzi między mieszkańcami.

Zmiana charakteru parku, warta ponad 12 mln zł, była możliwa dzięki dofinansowaniu z Rządowego Funduszu Polski Ład: Program Inwestycji Strategicznych. Wykonawca to mazowiecka firma SORTED Sp. z o.o.

(Info, fot. Piotr Tomasz Suchta)

 

 

Reklama
Subskrybuj
Powiadom o
guest

4 komentarzy
najnowsze
najstarsze najwięcej głosów
Informacje zwrotne w linii
Zobacz wszystkie komentarze
Mario

Pani kandydatka z plakatu na pierwszą literę F to ta sama Pani co na żywo ???? nie do poznania zupełnie :)))

Rozporek

Hhh rrr wrr you.

Tim

mowę mu odjęło

Jendrek

Jest miejsce na ustawki by rozwiazywac swory miedzy tubylcami.Hej!