Małpa i VNM na Mazury Hip-Hop Festiwal 2016!

0

Organizatorzy najstarszej w Polsce plenerowej imprezy hiphopowej ogłosili ostatnich headlinerów tegorocznego festiwalu! Na 15 jubileuszowej odsłonie MHHF wystąpią również Małpa i VNM. Dołączą oni tym samym do już potwierdzonych O.S.T.R.-a, Tedego, Sokoła i Marysi Starosty, JWP/BC, Hemp Gru, Tau, Kaliego, Soboty, Te-Trisa, Quebonafide, Taco Hemingwaya, Miuosha oraz Mielzky’ego. Trzydniowe święto hip-hopu w giżyckiej Twierdzy Boyen odbędzie się w dniach 21-23 lipca 2016.

 Video-zapowiedź Małpa: https://www.youtube.com/watch?v=6GfOfXT5Nls

Video-zapowiedź VNM: https://www.youtube.com/watch?v=_KpIgFKhwPU

                                                                                                                                      Małpa po raz pierwszy podbił serca słuchaczy wydanym w 2009 roku nielegalem „Kilka numerów o czymś”. Reprezentant Torunia i współtwórca składu Proximite dał się poznać jako zdolny oraz charyzmatyczny tekściarz, sprawnie budujący klimat swoich opowieści. Łukasz Małkiewicz przedkłada jakość nad ilość, wobec czego na przestrzeni ostatnich lat nie rozpieszczał odbiorców mnogością utworów, ale kiedy już coś się ukazywało, to potwierdzało klasę tego nieszablonowego MC (vide „Skała”, „Jakbym nie miał celu” u HV NOON czy „Guzik” u Włodiego). W końcu – w lutym 2016 – na rynek trafił jego długo-oczekiwany studyjny album „Mówi”, wydany nakładem oficyny Proximite. Wkrótce po premierze longplay trafił na szczyt OLiS-u, a pod koniec kwietnia uzyskał status „złotej płyty”. Na MHHF 2016 Małpa wystąpi razem z zespołem instrumentalistów.

Pochodzący z Elbląga VNM jest uważany za jednego z najlepszych polskich raperów. Pierwszy rozgłos zdobył w 2005 roku, kiedy ze swoim składem 834 wygrał konkurs na najlepsze demo organizowany przez szczecińską audycję radiową Wudoo. Od tego czasu nagrał jeszcze dwie płyty z 834 oraz solowy materiał „Na Szlaku Po Czek”. Jako pierwszy i jak na razie jedyny raper w historii naszego kraju znalazł się na okładce hiphopowego pisma (Magazyn Hip Hop #52, grudzień 2007), nie mając na koncie oficjalnie wydanej płyty. Jego talent dostrzegł Sokół i zaproponował nagranie wspólnego utworu „Nie muszę”, który słuchacze mogli usłyszeć na początku 2008 roku. Rok później ukazał się „Niuskul Mixtape 2009”. W tym samym czasie VNM wziął udział w nagraniach kompilacji „Prosto Mixtape 600V”, gdzie wraz z Sokołem oraz DJ-em 600V był gospodarzem tego projektu. W lipcu 2010 podpisał kontrakt wydawniczy z Prosto Label. Jego dziesiąty, a zarazem pierwszy oficjalnie wydany album studyjny, ukazał się 17.01.2011. Od tego momentu z każdym kolejnym rokiem VNM ugruntowywał swoją pozycję w ścisłej czołówce mainstreamu – zarówno debiut, jak i trzy kolejne płyty rapera w oficjalnym obiegu (debiutujące na OLISie kolejno na 5, 7, 3 i 2 miejscu) sprawiły, że do dziś zagrał około 250 koncertów nie tylko w całej Polsce, ale również w Anglii, Szkocji, Holandii, Bułgarii, Czechach, we Włoszech, a nawet w Islandii. Pod koniec 2015 roku – wraz z dwoma przyjaciółmi z Elbląga – założył label De Nekst Best i został producentem wykonawczym „De Nekst Best Mixtape”, pierwszego wydawnictwa labelu, który połączył trzy pokolenia polskiego rapu w najlepszym wydaniu.

Już za tydzień pierwsze szersze informacje na temat jubileuszowej bitwy freestyle’owej o Twierdzę Boyen pod patronatem WBW! Na uczestników czekają wielkie emocji i atrakcyjne nagrody, więc warto już teraz przemyśleć start w zawodach.

Link do wydarzenia na fb: https://www.facebook.com/events/925328167503283

Tradycyjnie rozdane zostaną też autorskie festiwalowe nagrody, czyli „Złote Felgi” w kategoriach: „Całokształt Twórczości” oraz „Płyta Roku”.

Organizatorzy festiwalu i Agencja Domino zapraszają też na oficjalne i ekskluzywne Before Party. Na dzień przed startem MHHF-u pokład statku Żeglugi Mazurskiej zamieni się w parkiet, który rozgrzeją mazurskie słońce oraz trzech imprezowych asów: Falcon1, Black Belt Greg oraz Junskee. A wszystko to przez ponad 5 godzin rejsu, w niesamowitej scenerii jeziora Niegocin. Ponadto bar ze specjalnymi alko-promocjami, mazurski bufet oraz konkursy z nagrodami od sponsorów. Szczegółowe info pod linkiem:

https://www.facebook.com/events/1347374095279942

Bilety i karnety festiwalowe można zamawiać przez stronę: http://www.mazuryhiphopfestiwal.pl/sklep/

Oficjalne pole namiotowe MHHF: http://www.mazuryhiphopfestiwal.pl/pole-namiotowe-mhhf-2016/

Mazury Hip Hop Festiwal 2016 | Świętujemy XV-lecie!

21-23.07.2016 | Giżycko | Twierdza Boyen

Line-up: O.S.T.R. | Tede | Sokół i Marysia Starosta | JWP/BC | Hemp Gru | Quebonafide | Tau | Te-Tris | Kali | Sobota | Miuosh | Taco Hemingway | Mielzky | TBA

Bądź na bieżąco – subskrybuj festiwalowe social media:

MHHF fb: https://www.facebook.com/MazuryHipHopFestiwal

MHHF insta: https://www.instagram.com/mazuryhiphopfestiwal/

MHHF twitter: https://twitter.com/MHHFGizycko

MHHF youtube: https://www.youtube.com/user/MazuryHipHopFestiwal

snapchat: MHHFGizycko

Reklama
Subskrybuj
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Informacje zwrotne w linii
Zobacz wszystkie komentarze