Majówka na drogach Warmii i Mazur

0

W długi majowy weekend, w Warmińsko-Mazurskim, nad bezpieczeństwem mieszkańców oraz turystów czuwa zwiększona liczba policjantów. Funkcjonariusze dbają zarówno o bezpieczeństwo na drogach, ale także o spokój i porządek w miejscach wypoczynku,czy podczas organizowanych imprez. Policjanci w regionie pracowali przy 121 zdarzeniach drogowych. Podczas kontroli zatrzymali 33 nietrzeźwych kierujących.

Od piątku do niedzielnego poranka na drogach regionu  doszło do 8 wypadków,  w których zginęła 1 osoba a 9 zostało rannych. Miało miejsce również 113 kolizji a policjanci zatrzymani 33 nietrzeźwych kierujących.

Elbląg/Wysoka:

Zdarzenie miało miejsce wczoraj około godziny 16.00 w podpasłęckiej miejscowości Wysoka. Tam, kierująca vw golfem 42-letnia kobieta jechała w kierunku Powodowa. Po wyjściu z łuku drogi nie zapanowała nad rozpędzonym autem i zjechała na prawe pobocze. Konsekwencją tego było znalezienie się w przydrożnym rowie, gdzie auto przewróciło się na dach. 42-letnia kierująca zginęła na miejscu. Kobieta jechała sama. Pracujący na miejscu policjanci zabezpieczyli rozbite auto na parkingu strzeżonym. Policyjne postępowanie zbada teraz przyczynę tego zdarzenia.

Lidzbark Warmiński:

W piątek (29.04.16r.) po godzinie 14:00 na ulicy Słonecznej doszło do potracenia rowerzysty. Skierowany na miejsce zdarzenia policyjny patrol wstępnie ustalił, że 10-latek wjechał rowerem na przejściu dla pieszych bezpośrednio pod nadjeżdżający samochód m-ki Seat. Chłopiec został przetransportowany przez załogę karetki pogotowia do szpitala. Na szczęście nie odniósł żadnych obrażeń.

Do kolejnego zdarzenia doszło wczoraj po godzinie 23:00. W miejscowości Rogóż idący poboczem mężczyzna najprawdopodobniej zachwiał się i wtargnął na jezdnie wprost pod nadjeżdżającego passata. Pieszy nie posiadał żadnych elementów odblaskowych. 54-latek z urazem nogi został przewieziony do szpitala w Olsztynie. Kierujący pojazdem był trzeźwy.

Gołdap:

W piątek (29.04) przed południem oficer dyżurny gołdapskiej komendy otrzymał zgłoszenie, że na drodze wojewódzkiej nr 650 w rejonie Osiedla I doszło do zdarzenia drogowego z udziałem rowerzysty. Na miejscu policjanci wstępnie ustalili, że kierująca renault megane jadąc w kierunku m. Wronki Wielkie potrąciła 7-leniego rowerzystę, który zjechał ze ścieżki rowerowej i wjechał na przejście dla pieszych.  Chłopiec z ogólnymi potłuczeniami został przewieziony do szpitala.

Działdowo:

W sobotę, 30 kwietnia br. kilka minut przed godziną 4:00 oficer dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Działdowie przyjął zgłoszenie o zdarzeniu drogowym, do którego doszło w gminie Płośnica. Na miejscu policjanci ustalili, że kierujący osobowym fiatem na łuku drogi nie zachowując środków ostrożności zjechał na przeciwległy pas ruchu uderzając w drzewo, w wyniku czego pojazd dachował. 20-latek doznał urazu nogi. Od mężczyzny wyczuwalna była woń alkoholu. Został przewieziony do SP ZOZ w Działdowie, gdzie pobrano mu krew do analizy pod kątem alkoholu i środków odurzających. Policjanci wyjaśniają okoliczności zdarzenia drogowego.

1 maja kilka minut przed godzina 07:00 Oficer dyżurny Komendy Powiatowej Policji przyjął zgłoszenie o zdarzeniu drogowym na trasie Iłowo-Działdowo. Na miejscu policjanci ustalili, że 79-letni mężczyzna, kierujący pojazdem renault nie dostosował prędkości do warunków panujących na drodze, zjechał na przeciwległy pas ruchu. Następnie gwałtownie skręcając w prawo wpadł w poślizg i wjechał do przydrożnego rowu. Kierowca pojazdu nie odniósł obrażeń, pasażerkę z urazem ręki przewieziono do SP ZOZ w Działdowie. Kierujący pojazdem był trzeźwy. Policjanci wyjaśniają okoliczności zdarzenia drogowego.

Pisz:

Od piątku na drogach powiatu piskiego nie doszło do żadnego wypadku drogowego. Oficer dyżurny odnotował 9 kolizji. Dwie z nich wyglądały bardzo groźnie. Obie miały miejsce w sobotę.  Do pierwszej z nich doszło w samo południe w okolicach miejscowości Ublik w gminie Orzysz. Tam samochód uderzył w drzewo. Nikt na szczęście nie doznał obrażeń. Policjanci zatrzymali w tej sprawie dwóch kompletnie pijanych mężczyzn w wieku 30 i 33 lat. Każdy z nich miał około 3 promili alkoholu w organizmie. Żaden  nie przyznawał się do kierowania oplem. W związku z tym obaj zostali zatrzymani w policyjnym areszcie do wyjaśnienia sprawy.

Kolejna kolizja miała miejsce po godz. 20.00 na trasie Wierzbiny – Klusy, także w gminie Orzysz. Ze wstępnych ustaleń policjantów wynika, że kierujący pojazdem marki Honda Accord, 28-letni mieszkaniec gminy Orzysz, na prostym odcinku drogi najprawdopodobniej wpadł w poślizg. Kierujący zjechał na prawe pobocze, a następnie auto wjechało do rowu. Kierujący hondą miał blisko 1,5 promila alkoholu w organizmie.

Nidzica:

W trakcie trwających działań w ciągu dwóch dnia policjanci przy pomocy tzw. szybkich testerów skontrolowali  stan trzeźwości 72 kierujących. Wśród nich znalazło się dwóch mieszkańców powiatu nidzickiego, którzy zdecydowali się jechać na podwójnym gazie. W sobotę po godz. 17-tej do kontroli drogowej został zatrzymany mieszkaniec gm. Janowo. 49-letni rowerzysta wydmuchał ponad 1,5 promila. Z jazdy został wyeliminowany również 35-letni motorowerzysta. Mieszkanie tej samej gminy prowadził pojazd mając prawie 2,5 promila alkoholu w organizmie. Policjanci sprawdzają również czy kierujący i pasażerowie przestrzegają obowiązku korzystania z pasów bezpieczeństwa oraz fotelików ochronnych dla młodszych uczestników naszych dróg. W tym przypadku ukarano mandatami karnymi 5 osób za niestosowanie się do tego przepisu.

 

(as/id/kn/gp/mk/rj)

KWP Olsztyn

Reklama
Subskrybuj
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Informacje zwrotne w linii
Zobacz wszystkie komentarze