Magia Świąt Bożego Narodzenia

0

21 i 22 grudnia 2015 r. w Publicznym Gimnazjum im. Szarych Szeregów w Wilkasach panowała świąteczna atmosfera związana ze zbliżającymi się Świętami Bożego Narodzenia. Śnieżynki, krążący po korytarzach Mikołaje z prezentami, zapach pierników, dyskretna muzyka były dowodem na to, że święta tuż tuż. Na korytarzu rozbrzmiewała piękna gra saksofonu, na którym świąteczne hity i polskie kolędy grała uczennica klasy 3b – Klaudia Pilichiewicz. Na klawiszach akompaniował jej opiekun projektu edukacyjnego pan Marek Wojciechowski.

Klasy przystrojone, uczniowie ubrani na galowo, świąteczne smakołyki, tradycyjne łamanie się opłatkiem i symboliczne prezenty sprawiły, że te dni przybliżyły Nas do Wigilii Bożego Narodzenia. Uczniowie opowiadali także o swoich przygodach z dzieciństwa związanych z Bożym Narodzeniem i listach do Mikołaja.

Szkolne Koło Wolontariatu zorganizowało świąteczny kiermasz pierników oraz ozdób choinkowych i stroików, a  środki uzyskane ze sprzedaży zostaną przekazane na pomoc dla naszego chorego kolegi Sebastiana.

Rozstrzygnięty został także konkurs na świąteczny wystrój klasy. Po konsultacji jury zadecydowało o przyznaniu jednej nagrody głównej oraz dwóch wyróżnień. Zwyciężyła klasa IIa, natomiast klasy IIb i IIIc otrzymały wyróżnienia.

Wesołych Świąt i Szczęśliwego Nowego Roku 2016 składa Samorząd Uczniowski.

Reklama
Subskrybuj
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Informacje zwrotne w linii
Zobacz wszystkie komentarze