Ma na swoim koncie włamania i zniszczenie mienia. 38-latek trafił do aresztu

0

Giżyccy policjanci zatrzymali 38-latka podejrzanego o serię włamań i zniszczenie mienia. Na wniosek policjantów i prokuratury, giżycki sąd zastosowała wobec niego 3 miesiące aresztu.

Karany w przeszłości za kradzieże i włamania 38-latek był objęty na czas prowadzonych postępowań dozorem policji. Nie stosując się do postanowienia prokuratora, kolejny raz dopuścił się włamań i zniszczenia cudzej rzeczy.

Na przełomie października, mężczyzna, działając wspólnie z innymi osobami, wyłamując zabezpieczenia drzwi, dosłał się do wnętrza jednego ze sklepów na terenie Giżycka, skąd dokonał kradzieży artykułów na łączną kwotę ponad 3600 złotych. Ze sklepu wyniósł – drogi alkohol, papierosy, napoje oraz zdrapki lotto. Kolejne włamanie miało miejsce również na terenie Giżycka. Tym razem mężczyzna również z innymi osobami włamał się do kolejnego lokalu, skąd dokonał kradzieży przedmiotów na łączną kwotę ponad 3300 złotych. Łupem złodziei była m.in. spawarka elektryczna, taczka, szlifierka, szpula z przewodami elektrycznymi, a także szpula z łańcuchem – informują funkcjonariusze z KPP Giżycko. 

Natomiast na początku listopada w jednym z portów 38-latek dokonał uszkodzenia łodzi poprzez przecięcie ostrym narzędziem powłoki pływaka. Szkodę oszacowano na kwotę 20 000 złotych. 

Zebrany materiał w sprawie pozwolił na przedstawienie mężczyźnie zarzutów kradzieży z włamaniem i zniszczenia mienia. Każdego przestępstwa mężczyzna dopuścił się w warunkach recydywy.

Na wniosek policjantów i prokuratury, giżycki sąd zastosowała wobec niego 3 miesiące aresztu.

Źródło: KPP Giżycko/ich/kh

Subskrybuj
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Informacje zwrotne w linii
Zobacz wszystkie komentarze