LUKS Wydminy na 4. Regionalnych Rozgrywkach Klubów Sportowych Orange w Białymstoku

0

Ponad 100 młodych sportowców, którzy na co dzień rozwijają swoje pasje w Klubach Sportowych Orange, spotka się w czwartek (23 czerwca) w Hali Sportowej Politechniki Białostockiej. Będą wśród nich reprezentanci klubu LUKS Wydminy, którzy zawalczą o miejsca na podium. Trening dla zawodników w trakcie białostockich rozgrywek, przeprowadzą wybitni, polscy sportowcy: Jerzy Dudek, Milena Radecka i Tomasz Jankowski, którzy wspierają program.

Wyniki badań wskazują, że dzieci regularnie uprawiające sport są zdrowsze i lepiej radzą sobie ze stresem. Znacznie szybciej nawiązują też relacje z rówieśnikami oraz osiągają wyższe wyniki w nauce[1]. Za sprawą aktywności fizycznej uczą się one dyscypliny, motywacji, i odwagi. Nabierają wiary w siebie i wzmacniają hart ducha. Mimo to, sprawność fizyczna młodych ludzi w Polsce z roku na rok się pogarsza[2].

Dlatego Orange Polska od 2014 roku prowadzi program „Kluby Sportowe Orange”, który promuje aktywność fizyczną i zdrowy rozwój wśród lokalnych społeczności. W ramach współpracy z okolicznymi klubami, wyposaża je w profesjonalny sprzęt i zapewnia stałe wsparcie merytoryczne.

Obecnie zespoły objęte programem biorą udział w regionalnych rozgrywkach. Jest wśród nich klub LUKS Wydminy, specjalizujący się w piłce nożnej i lekkiej atletyce. Założony w 2008 roku, od początku istnienia stara się dbać o wszechstronny rozwój lokalnej społeczności, organizując szereg imprez sportowo – rekreacyjnych (np. aqua aerobik dla dzieci i dorosłych oraz turnieje piłki nożnej dla mieszkańców). Obecnie liczy blisko 120 zawodników w wieku od 5 do 16 lat.

Regionalne Rozgrywki Klubów Sportowych Orange to kolejna (po „Pucharze Orange”) możliwość dla młodych sportowców do poznania zawodników z pozostałych klubów oraz bezpośredniej rywalizacji. Spotkanie w Białymstoku to również wyjątkowa okazja do wspólnego treningu z ambasadorami działań: Jerzym Dudkiem,  Mileną Radecką i Tomaszem Jankowskim, którzy chętnie doradzają i dopingują młodych zawodników.

Na potrzeby Regionalnych Rozgrywek Klubów Sportowych Orange, eksperci opracowali specjalne konkurencje. Niwelują one różnice wiekowe pomiędzy dziećmi i dodatkowo rozwijają je poza dyscypliną, którą na co dzień trenują. Każde sportowe wyzwanie, z którym mierzyć się będą młodzi zawodnicy łączy w sobie elementy piłki nożnej, siatkówki, koszykówki, piłki ręcznej i lekkoatletyki.

To, co wyróżnia Kluby Sportowe Orange spośród innych programów, to ich multidycysplinarny charakter. Młodzi zawodnicy równolegle ćwiczą i rozwijają się  w 5 dyscyplinach. To bardzo dobrze wpływa na ich ogólny rozwój. Ja sam swoim podopiecznym  zawsze powtarzam, żeby na początku swojej drogi nie ograniczali się tylko do piłki nożnej. Najlepszymi sportowcami zostają osoby wszechstronne – mówi Jerzy Dudek, ekspert merytoryczny programu.

Do końca listopada 2016 r. trenerzy, eksperci i ambasadorzy programu odwiedzą łącznie 8 miast wojewódzkich – po Białymstoku, pozostaną jeszcze: Rzeszów, Szczecin, Kraków i Warszawa.

Z klubem LUKS Wydminy zmierzą się:

  1. UKS Sprint – Płociczno-Tartak, woj. podlaskie
  2. SKS ZPO Brańszczyk – Brańszczyk, woj. mazowieckie
  3. UKS Akademia Siatkówki Łapy – Łapy, woj. podlaskie
  4. GLKS-T Agrosport Leśna Podlaska – Leśna Podlaska, woj. lubelskie
  5. UKS DYS – Dys, woj. lubelskie
  6. SKS Maraton – Gzy, woj. mazowieckie
  7. SPK Białystok – Białystok, woj. podlaskie

 

Harmonogram Regionalnych Rozgrywek Klubów Sportowych Orange w Białymstoku:

Hala Sportowa Politechniki Białostockiej

  1. Wiejska 45, 15-351 Białystok

 

10.00 – 10.30 – przyjazd drużyn, powitanie, losowanie grup

10.30 – 12.30 – I faza rozgrywek

12.30 – 13.30 – przerwa w rywalizacji (uczestnicy idą na lunch, w tym samym czasie odbywają się warsztaty trickboardowe)

13.30 – 14.00 – aktywności sportowe z udziałem Ambasadorów KSO

14.00 – 15.40 – II faza rozgrywek, na zakończenie mecz Ambasadorzy i trenerzy Orange kontra zawodnicy

15.40 – 15.50 – ceremonia wręczenia pucharów, medali pamiątkowych i zakończenie turnieju

15.50 – 16.00 – zakończenie Regionalnych rozgrywek KSO (autografy i wspólne zdjęcia z Jerzym Dudkiem, Mileną Radecką i Tomaszem Jankowskim)

Patronat honorowy nad programem objęli Minister Edukacji Narodowej oraz Minister Sportu i Turystyki. Partnerem programu została firma New Balance.

Informacje na temat programu można znaleźć na www.klubysportoweorange.pl oraz pod numerem telefonu +48 510 555 666, dostępnym w dni robocze w godz. od 9.00 do 17.00. Można również napisać maila na adres info@klubysportoweorange.pl.

[1] Designed to Move. A Physical Activity Action Agenda, American College of Sports Medicine, Access to Sport Nike International for Sport Science and Physical Education, designedtomove.org

[2] Władysław Pańczyk (2012), Aktywność rekreacyjno-turystyczna w świetle ponowoczesnych, zdrowotnych potrzeb społecznych, w: Kultura fizyczna i sport w zwierciadle nauk społecznych (red.) W. J. Cynarski, J. Kosiewicz, K. Obodyński

Reklama
Subskrybuj
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Informacje zwrotne w linii
Zobacz wszystkie komentarze