Ludzie masowo wypłacają gotówkę. Komunikat Specjalny Narodowego Banku Polskiego

4

Od czwartku w Giżycku można było zauważyć wzmożony ruch nie tylko przed stacjami paliw, ale również przed bankami i bankomatami, bo klienci chcieli wypłacić pieniądze. Spowodowało to, że w wielu miejscach zabrakło gotówki. Dotarły do nas informacje, że niektóre banki wprowadziły limity wypłat. Narodowy Bank Polski wydał uspokajający komunikat dotyczący banknotów. Zapewnia, że w całym kraju gotówki nie zabraknie.

Treść komunikatu:

W związku ze zwiększonym zapotrzebowaniem na gotówkę, Narodowy Bank Polski informuje, że posiada wystarczające zapasy w pełni umożliwiające pokrycie zapotrzebowania klientów banków na pieniądz gotówkowy. Wszystkie zamówienia banków realizowane są bez limitów wartościowych, w pełnej strukturze nominałowej, na terenie całego kraju.

Narodowy Bank Polski pozostaje w ścisłej współpracy ze wszystkimi podmiotami obsługującymi rynek obrotu gotówkowego w Polsce. Z uwagi na zwiększoną skalę transakcji, w niektórych lokalizacjach, mogą występować opóźnienia w dostawie gotówki do bankomatów z centrów logistycznych banków komercyjnych i firm obsługujących gotówkę.

Reklama
Subskrybuj
Powiadom o
guest

4 komentarzy
najnowsze
najstarsze najwięcej głosów
Informacje zwrotne w linii
Zobacz wszystkie komentarze
Jędrzej emeryt

Wkradła się literówka i przepraszam.Nerwy.

Jędrzej emeryt

Westt ,gratuluję samopoczucia.Jimoja rozine nie miała prądu 4 dni i nie życze nikomu takiego życia.Wzystko zależne od prądu to jest nie do wytrzymajia.

Westt

Panie Jędrzeju emerycie co ma piernik do wiatraka? Nic nie pisałem o samopoczuciu! Tylko o świadomości.

Westt

Wystarczyła sobota bez prądu i uświadomiła ludziom, że trochę gotówki warto mieć na wszelki wypadek.