Lokalni politycy, a portale społecznościowe. Który lansuje się najlepiej?

1

Internet to idealne narzędzie do kontaktu z politykami. Politycy nie rozumieją jeszcze jednak, że internet to nie tradycyjne medium i popełniają błąd, ustawiając się najczęściej w roli nadawcy, który tylko mówi do swoich odbiorców. Aktywność polityczna w internecie koncentruje się na okresie bezpośrednio poprzedzającym wybory, brakuje natomiast intensywnej, stałej obecności.

Postanowiliśmy przybliżyć Wam, który z lokalnych polityków najlepiej odnajduje się w mediach społecznościowych i komunikacji internetowej. 

1.Burmistrz Giżycka Wojciech Iwaszkiewicz 

Lider wśród lokalnej sceny politycznej, jeśli chodzi o kontakt internetowy z mieszkańcami. Prowadzi własny blog http://burmistrziwaszkiewicz.pl/, który jest systematycznie aktualizowany, porusza kwestie ważne dla miasta, a co najważniejsze w sposób prosty i czytelny trafia do odbiorcy. Profil Burmistrza na facebooku również cieszy się ogromnym zainteresowaniem, ma już ponad 1000 lajków, a sam Burmistrz aktywnie odpowiada na pytania i wątpliwości zawarte w komentarzach. Warto zaznaczyć,że Pan Wojciech Iwaszkiewicz jeszcze jako radny prowadził blog cieszący się dużym zainteresowaniem. 

Burmistrz Fb

2. Wójt Gminy Giżycko Marek Jasudowicz 

Wójt podobnie jak Burmistrz Iwaszkiewicz prowadzi własny blog internetowy. Jednak ostatni wpis na stronie jasudowicz.pl pochodzi z 23 maja 2015r. Wygląda na to, że zapał Pana Wójta ostygł wraz w wygranymi wyborami. O wiele lepiej od bloga prezentuje się profil na facebooku, który liczy 495 polubień. Wójt Jasudowicz systematycznie dodaje informacje o tym co słychać w Gminie. Jedyne co w ostatnim czasie zaczęło nas zastanawiać, to promowanie profilu Marek Jasudowicz Wójt Gminy Giżycko, poprzez reklamy sponsorowane na facebooku. Czyżby Pan Wójt próbował „kupić” lajki mieszkańców?:) 

wójt fb

3. Starosta Powiatu giżyckiego Wacław Strażewicz

Ciężko doszukać się aktywności Pana Starosty w internecie. Jedyne co udało nam się znaleźć na facebooku, to krótka informacja na temat kariery Starosty, którą lubią 4 osoby. Za to dość dobrze funkcjonuje profil facebookowy powiatu giżyckiego. Systematycznie aktualizowany, ponad 330 polubień, jednak ciężko doszukać się na nim aktywności ze strony mieszkańców powiatu. 

Starosta fb

4. Radny Miejski Piotr Andruszkiewicz 

Pan Andruszkiewicz mimo iż nie posiada publicznego profilu na facebooku, jest bardzo aktywny w internecie. Radny wywodzący się ze stowarzyszenia Aktywne Giżycko, trafia do mieszkańców poprzez udział w wielu akcjach społecznych, publikację filmików w internecie, jego wizerunek jest dość często pokazywany w lokalnych mediach (czego nie można powiedzieć o innych radnych). Radny miał okazję bardzo dobrze zaprezentować się podczas wyborów na Burmistrza, gdzie osiągnął znakomity wynik, może stąd wynika jego popularność.  

Jak pokazując ostatnie wyniki wyborów samorządowych internetowa aktywność może przechylić szale zwycięstwa. Jego potęgi nie docenił chociażby poprzedni Wójt Gminy Giżycko. Szkoda, że nadal tylko kilku lokalnych polityków dostrzegło jak ważna jest komunikacja z wyborcami poprzez internetowe media. 

Jeżeli uważacie, że pominęliśmy kogoś w naszym zestawieniu czekamy na komentarze.

P.S

Reklama
Subskrybuj
Powiadom o
guest

1 Komentarz
najnowsze
najstarsze najwięcej głosów
Informacje zwrotne w linii
Zobacz wszystkie komentarze
turysta

A Nasze Szwaby? czyli ci z tzw wolnego m. Giżycko czyżby aż tak się zaniedbali?