Lidl wprowadza płatne parkowanie. Przy sklepie stanęły parkometry [ZDJĘCIA]

3
Reklama

W poniedziałek informowaliśmy o płatnych parkingach w centrum Giżycka od 1 maja. Okazuje się, że za dłuższe parkowanie trzeba będzie zapłacić również przy giżyckim sklepie Lidl. Od kiedy parking będzie płatny i ile zapłacą kierowcy? Czytaj w dalszej części artykułu.

Problem braku miejsc parkingowych jest w całej Polsce znany od dawna. Wielkopowierzchniowe sklepy w różny sposób z nim sobie radzą, dbając o swoich klientów, aby mogli oni zaparkować i zrobić zakupy. Jednym ze sposobów jest wprowadzenie parkometrów.

Na podobny krok zdecydowała się sieć Lidl. Parkometry pojawiły się pod sklepem przy ul. Bohaterów Westerplatte w Giżycku. Płatne parkowanie będzie obowiązywało od 19 kwietnia.

Osoby dokonujące zakupów będą mogły korzystać z darmowego postoju do 1,5 godziny. Wystarczy tylko pobrać bilet i pozostawić go w samochodzie w widocznym miejscu za przednią szybą.

Kara za brak biletu

Opłata za każdą rozpoczętą godzinę ponad “darmowy czas” będzie wynosiła 5 zł. Brak ważnego biletu może słono kosztować. Zostanie wtedy naliczona dodatkowa opłata w wysokości 95 złotych. 

 

Reklama
Subskrybuj
Powiadom o
guest
3 komentarzy
najnowsze
najstarsze najwięcej głosów
Informacje zwrotne w linii
Zobacz wszystkie komentarze
Mieszkaniec Giżycka
Mieszkaniec Giżycka
16 kwietnia 2021 06:30

Super, ale jak wygląda sytuacja z motocyklami? Jak zostawić bilet albo gdzie?

honda
honda
odpowiedział na komentarz  Mieszkaniec Giżycka
16 kwietnia 2021 10:13

dobre pytanie 😀

Mieszkanka
Mieszkanka
14 kwietnia 2021 08:35

I za to też brawa dla tych wspaniałych turystów, bo zostawiają te samochody na całe tygodnie, a sami w rejs.