Lidl wprowadza płatne parkowanie. Przy sklepie stanęły parkometry [ZDJĘCIA]

17

W poniedziałek informowaliśmy o płatnych parkingach w centrum Giżycka od 1 maja. Okazuje się, że za dłuższe parkowanie trzeba będzie zapłacić również przy giżyckim sklepie Lidl. Od kiedy parking będzie płatny i ile zapłacą kierowcy? Czytaj w dalszej części artykułu.

Problem braku miejsc parkingowych jest w całej Polsce znany od dawna. Wielkopowierzchniowe sklepy w różny sposób z nim sobie radzą, dbając o swoich klientów, aby mogli oni zaparkować i zrobić zakupy. Jednym ze sposobów jest wprowadzenie parkometrów.

Na podobny krok zdecydowała się sieć Lidl. Parkometry pojawiły się pod sklepem przy ul. Bohaterów Westerplatte w Giżycku. Płatne parkowanie będzie obowiązywało od 19 kwietnia.

Osoby dokonujące zakupów będą mogły korzystać z darmowego postoju do 1,5 godziny. Wystarczy tylko pobrać bilet i pozostawić go w samochodzie w widocznym miejscu za przednią szybą.

Kara za brak biletu

Opłata za każdą rozpoczętą godzinę ponad „darmowy czas” będzie wynosiła 5 zł. Brak ważnego biletu może słono kosztować. Zostanie wtedy naliczona dodatkowa opłata w wysokości 95 złotych. 

 

Reklama
Subskrybuj
Powiadom o
guest

17 komentarzy
najnowsze
najstarsze najwięcej głosów
Informacje zwrotne w linii
Zobacz wszystkie komentarze
Nikola

Przecież wystarczy co półtorej godziny podejść po kolejny darmowy bilet i można stać za free cały dzień.

MaCIEK

Właśnie zabuliłem 95 PLN W NIEDZIELĘ, pod Cmentarzem Bródnowskim. Zdaje się że nasza przygoda (Lidla i moja0 się zakończyła. jeżeli mają w d—pie moje pieniądze, to nie będę ich w Lidlu zostawiał.

Aa

Mnie ten parkometr zraził do robienia zakupów w tym sklepie. Mało tam bywam, a teraz to nie będę tam przyjeżdżać .kolo Kauflandu zanim wjedziesz na teren to nasz parkometr,a tu musisz zostawić auto i dojść .Ciekawe jak to będzie rozpatrywane…

ona

mnie tez to wkurza, czasem jeszcze nie działa któryś z parkometrów i lataj za biletem

Klient lidla

Totalna porażka.pod Lidlem czatuje facet, nie pobierzesz biletu to już stoi przy aucie i zdjątko i coś bazgra.Możes beż maseczki mu nawtykać i nawet go opluć jak nie masz zębów ale 95 zł.zarobione.

kolo

to dlaczego nie pobierasz biletu? Jeździsz na wózku i nie masz władzy w rękach, czy jesteś leniwą małpą?

Eto

Bo czasem biletomat nie działa. Bywa i tak

kolo

czasem? Chyba są dwa urządzenia. więc nic ciebie nie tłumaczy