Węgorzewscy policjanci wspólnie z Prokuraturą Rejonową w Giżycku zakończyli aktem oskarżenia dochodzenie przeciwko 39-latkowi. Mieszkaniec Węgorzewa jest podejrzany o liczne przestępstwa -m. in. usiłowanie dokonania kradzieży z włamaniem do 4 bankomatów, groźby spalenia mieszkania oraz pobicia, wybicie szyby w 4 samochodach jak również przywłaszczenie ponad 14 tyś zł na roboty budowlane. 39-latek jest tymczasowo aresztowany i za swoje zachowanie będzie tłumaczył się teraz przed sądem.

W październiku tego roku oficer dyżurny węgorzewskiej komendy po godzinie 21:00 otrzymał zgłoszenie, że najprawdopodobniej doszło do włamania do jednego z bankomatów przy głównej ulicy w Węgorzewie. Patrol policji wysłany na miejsce potwierdził, że bankomat jest uszkodzony. Jak się później okazało, było to pierwsze zgłoszenie, a w ślad za nim kolejnych sześć telefonów od pokrzywdzonych. Mundurowi ustalili, że została podjęta próba włamania do kolejnego bankomatu w mieście oraz zostały uszkodzone 4 pojazdy na łączną wartość strat ponad 4 tys zł. Dodatkowo funkcjonariusze uzyskali informację, iż doszło do włamania do sklepu. Sprawca wybił szybę witryny sklepowej, lecz nie udało mu się ukraść pieniędzy.  Dyżurny natychmiast poinformował wszystkie patrole o zaistniałych zdarzeniach i podał rysopis sprawcy. Szybka reakcja funkcjonariuszy doprowadził do zatrzymania, niespełna w pół godziny od pierwszego zgłoszenia osoby podejrzanej o dokonanie tych wszystkich czynów. Zatrzymany mężczyzna znajdował się pod działaniem alkoholu. Miał w organizmie około 1,5 promila alkoholu i noc spędził w policyjnej celi. Ponadto na komendę zgłosiły się dwie osoby, które złożyły zawiadomienie o groźbach podpalenia oraz pobicia. Dwóch mieszańców Węgorzewa zgłosiło przywłaszczenie pieniędzy na kwotę ponad 14 tyś zł. Pieniądze te w/w pobrał jako zaliczkę na poczet remontów.

Oprócz czynów, których w/w dopuścił się na terenie Węgorzewa, swoją przestępczą działalność we wrześniu tego roku prowadził również w Giżycku. 39-latek usiłował tam dokonać kradzieży z włamaniem do bankomatów. Swojego zamierzenia nie osiągną, ponieważ nie pokonał zabezpieczeń.

Mężczyzna przyznał się do popełnionych czynów. Obecnie znajduje się w zakładzie karnym i w najbliższym czasie stanie przed wymiarem sprawiedliwości.

Źródło: KWP Olsztyn (af/rj)

Reklama
Subskrybuj
Powiadom o
guest

1 Komentarz
najnowsze
najstarsze najwięcej głosów
Informacje zwrotne w linii
Zobacz wszystkie komentarze
pat

głupich nie sieją… sami się rodzą