Cześć, jesteśmy unDIcided!

Jako zgrana grupa szalonych nastolatków zdecydowaliśmy się wziąć udział w największym programie na świecie, mającym na celu rozwijanie kreatywności.

Cała rzecz miała miejsce już w tamtym roku szkolnym, kiedy siedmioro uczniów podjęło się wyzwania i zdecydowało się wziąć udział w Ogólnopolskiej Olimpiadzie Kreatywności DestinationImagination, która odbyła się we Wrocławiu tamtego roku. Tam, jako owoc naszej ciężkiej pracy, zajęliśmy drugie miejsce i zyskaliśmy możliwość reprezentowania naszego kraju jak i regionu na Olimpiadzie Kreatywności w Chinach, w Pekinie.

Ten sukces nie byłby możliwy, gdyby nie czas, jaki podarowaliśmy zadaniom i elementarnym częściom naszego projektu. Często brakowało nam inspiracji bądź motywacji do działania. Jednak z dnia na dzień podnosiliśmy się i nakręcaliśmy siebie nawzajem. Siła kreatywności nieustannie pchała jak i pcha nas nadal do przodu. Pozwoliła nam na rozwinięcie skrzydeł, inaczej nie bylibyśmy teraz w tym miejscu, gdzie jesteśmy. Stoimy przed ogromnym, 24h wyzwaniem, któremu (jak zwykle na DI) nie damy się pokonać.

Pragniemy znowu móc poznać ogrom pozytywnych ludzi (w tym naszą egzotyczną drużynę bliźniaczą) i poczuć szczęście towarzyszące tylko kilka razy w życiu. Szczęście, które każe poznawać nieodkryte i wymyślać niepowtarzalne, unikatowe rzeczy. Co dzień łamiemy schematy i pokonujemy kolejne metry w biegu po nasz przyszły sukces, którym będzie wymarzone życie. DI to ułatwia. Dzięki niemu stajemy się niezwykle odważni, otwarci i komunikatywni. Jak mówi sama organizacja:

„DI bazuje na koncepcji myślenia dywergencyjnego (rozbieżnego) zakładającego, że istnieje więcej niż jedna droga do rozwiązania problemu. Program zachęca dzieci, młodzież i studentów do podejmowania procesu tworzenia – w oparciu o własne mocne strony. Pozwala odkrywać różnorodne uzdolnienia, przełamywać bariery, kształtować motywację wewnętrzną i zwiększać poczucie własnej wartości.

W programie odkrywane są często ”nieoszlifowane diamenty”, a dzieci o różnorodnych predyspozycjach stają się: technikami, naukowcami, aktorami, analitykami, komikami, językoznawcami, muzykami… po to, aby po latach uczestnictwa w programie być dojrzałymi, świadomie kształtującymi swoją przyszłość społeczną i zawodową – wartościowymi ludźmi.

DI uczy przede wszystkim kreatywnego rozwiązywania problemów, tworzenia innowacji, pracy zespołowej podczas rozwiązywania ekscytujących wyzwań, zarządzania czasem, zasobami ludzkimi, materiałami, finansami i pomysłami. Uczy także umiejętności skutecznej komunikacji i prezentacji wytworów własnej pracy oraz pracy zespołu.”

Wołamy więc z całych sił o pomoc, meta jest tuż za rogiem.

 

Subskrybuj
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Informacje zwrotne w linii
Zobacz wszystkie komentarze