Na sesji Rady Miejskiej w Giżycku w dniu 12.02.2020 odbyła się uroczystość wręczenia certyfikatów “Miejsca przyjazne seniorom”. Na sesję organizatorzy konkursu zaprosili przedstawicieli instytucji wyróżnionych certyfikatem, byli też obecni członkowie Giżyckiej Rady Seniorów.  

Dla laureatów przygotowane zostały certyfikaty w formie dyplomów oprawionych w ramki, dodatkowo pakiet promocyjny oraz naklejki do oznakowania lokali. Dyplomy i upominki wręczali: Przewodniczący Rady Miejskiej Robert Kempa, Burmistrz Miasta Wojciech Karol Iwaszkiewicz  oraz Przewodnicząca Rady Seniorów Krystyna Kralkowska. Ceremonię wręczenia certyfikatów poprowadziła Ewa Ostrowska – Dyrektor Centrum Profilaktyki Uzależnień i Integracji Społecznej.

Poniżej lista odbierających tytuły:

1. Salon Fryzjerski „Loczek” – pani Krystyna Bokisz ze współpracownikiem Tomaszem Ostrowskim
2. Górni sp. z o.o. – sklep firmowy mięsny – pan Arkadiusz Górny – właściciel
3. Urząd Skarbowy – pani Anna Horoszkiewicz – Naczelnik
4. Miejska Biblioteka Publiczna – pani Danuta Treszczyńska – Dyrektor

Informacja o konkursie:

Z inicjatywą uhonorowania przedsiębiorstw i instytucji przyjaznych seniorom wystąpiła Giżycka Rada Seniorów. Rada ta we współpracy z Burmistrzem Giżycka w październiku 2019 r. ogłosiła KONKURS „MIEJSCA PRZYJAZNE SENIOROM”.

Ze strony Burmistrza konkurs realizowany był przez Centrum Profilaktyki Uzależnień i Integracji Społecznej w Giżycku.

Głównym celem Konkursu jest wyróżnienie i promocja instytucji, przedsiębiorstw, organizacji, które poprzez stosowanie odpowiednich rozwiązań architektonicznych i oferowanie odpowiednich produktów, usług i zniżek oraz świadczonych przez nie usług (płatnych i bezpłatnych) wychodzi poza standardową komunikację z konsumentem i opiera się na zrozumieniu potrzeb osób starszych. Przyczyniając się do tego, że osoby starsze traktowane są w sposób godny i czują się potrzebne oraz dowartościowane.

Konkurs ma charakter coroczny, z tym, że certyfikaty są przyznawane na 3 lata.

Na konkurs  w terminie wpłynęło łącznie 5 wniosków.
Wnioski były oceniane przez Komisję Konkursową i Kapitułę Konkursu.
Komisja w składzie: Jadwiga Pietnoczko, Teresa Zieniewicz, Franciszek Wiszniewski, Stanisław Górniak, Irena Godlewska-Schnell w dniu 13.12.2019 pozytywnie oceniła 4 wnioski, odstąpiła od oceny jednego wniosku ze względów formalno-prawnych.

Ostatecznie Kapituła Konkursu w składzie: Cezary Piórkowski, Iwona Wieczorek-Arnt, Elżbieta Ziniewicz, Jerzy Macuk, dr Katarzyna Karolska  na posiedzeniu w dniu 16.12.2019 przyznała tytuł „Miejsce przyjazne seniorom” następującym podmiotom:

1. Salon Fryzjerski „Loczek”
2. Górni sp. z o.o. – sklep firmowy mięsny
3. Urząd Skarbowy –
4. Miejska Biblioteka Publiczna.

Logo konkursu wykonała p. Bożena Macuk z Giżyckiego Uniwersytetu III Wieku. Laureaci konkursu będą mogli posługiwać się tym logiem przez 3 lata.

Jesienią 2020 r. ogłoszona zostanie kolejna edycja konkursu, organizatorzy zachęcają do stosowania przez giżyckie firmy i instytucje rozwiązań przyjaznych osobom starszym, by w przyszłości lista „Miejsc przyjaznych seniorom” ciągle się powiększała.

Ewa Ostrowska/Dyrektor Centrum Profilaktyki Uzależnień i Integracji Społecznej

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne w linii
Zobacz wszystkie komentarze