,,Lato z Radiem” zawita do Giżycka

2

 21 czerwca po raz 52 w Programie Pierwszym Polskiego Radia zabrzmi „Polka Dziadek”. W tym roku ekipa „Lata z Radiem” odwiedzi 10 miejscowości w Polsce. Koncerty, trasa reporterska oraz konkursy z atrakcyjnymi nagrodami – to wszystko czeka słuchaczy radiowej Jedynki. Wystąpią m. in.: Karolina Lizer, Maryla Rodowicz, Ania Rusowicz, i Kminek. Maskotką „Lata z Radiem 2023”  jest konik polski. Audycja na antenie Programu 1 od poniedziałku do soboty w godz. 9.00 – 12.00.

Dziennikarze Polskiego Radia wyruszą w trasę i odwiedzą 10 miejscowości w różnych zakątkach Polski – 24 czerwca Poddębice, 25 czerwca Toruń, 1 lipca Tarnów, 7 lipca Węgorzewo, 15 lipca Dobczyce, 23 lipca Tymbark, 30 lipca Giżycko, 5 sierpnia Myślenice, 19 sierpnia Międzyzdroje, ostatni przystanek – 27 sierpnia w Przemyślu.

Podczas pikników rodzinnych przewidziano wiele niespodzianek oraz konkursów z nagrodami, a także możliwość spotkania z prowadzącymi audycje.

Dziennikarze Programu 1 Polskiego Radia przygotowali wiele antenowych propozycji – m.in. kosmiczny konkurs „10 kroków na Księżyc”, którego główną nagrodą będzie 3-tygodniowa misja – pobyt w tzw. Habitacie Space is More – LunAres Mobile Research Station, czyli w zamkniętej strefie imitującej warunki na Księżycu. Kolejną propozycją będzie zabawa literacka „Lato z Dreszczykiem”, polegająca na współtworzeniu przez słuchaczy, opowiadania kryminalnego. Na antenie nie zabraknie także „Lektury Lata z Radiem” oraz konkursów „Skojarzenia” i „Koszyk Lata z Radiem”.

W cyklu „Jestem stąd”, zapoczątkowanym podczas ubiegłorocznego „Lata z Radiem” dziennikarze radiowej Jedynki odwiedzą: Lublin, Radom, Opole, Gdańsk i Wrocław. W tym roku także uwielbiana przez słuchaczy „Liga Superbohaterów”, czyli osób niosących pomoc potrzebującym.

Podczas „Trasy reporterskiej” dziennikarze Programu 1 będą prezentować najpiękniejsze i najciekawsze zakątki Polski. Z kolei w „Turystycznym Alfabecie” – przy użyciu aplikacji Lata z Radiem – będzie można poznać zarówno znane jak i te mniej znane miejsca w naszym kraju.

Więcej informacji na temat wszystkich atrakcji „Lata z Radiem” na antenie Programu 1 Polskiego Radia oraz na stronie internetowej stacji.

(info. prasowa)

Reklama
Subskrybuj
Powiadom o
guest

2 komentarzy
najnowsze
najstarsze najwięcej głosów
Informacje zwrotne w linii
Zobacz wszystkie komentarze
m.k.

Nie słucham tego ścieku

Lolo80

A kto ciebie pyta