Jak co roku, w pierwszą sobotę i niedzielę lipca w Giżycku na Wzgórzu św. Brunona odbędą się uroczystości związane z rozpoczęciem Lata z Chrystusem na Mazurach.

Wydarzeniem rozpoczynającym będzie o godz. 17.00 spektakl ewangelizacyjny „Wielki tryumf Maryi”. Będzie to wielkie maryjne widowisko plenerowe, przygotowane z okazji 100. rocznicy Objawień Fatimskich i 300–lecia koronacji Obrazu Matki Bożej Częstochowskiej. Ks. Mariusz Pawlina – „Wejdziemy w wydarzenia, które są w tym roku dla Kościoła, w tym dla Kościoła w Polsce, kluczowe, niezwykle ważne. W ich centrum postawimy Maryję, Niewiastę Apokalipsy, Matkę Kościoła. Ukazując w spektaklu fatimskie orędzie przestrogi (wizja piekła) i nadziei dla świata (wezwanie do modlitwy i pokuty, pierwszych sobót miesiąca), odniesiemy się o Maryi jako Tej, przez Którą ma przyjść zwycięstwo, ostateczny tryumf.”

Po spektaklu o godz. 18.00 zostanie odprawiona Msza św. pod przewodnictwem ks. bp. Jerzego Mazura SVD. Po Mszy św. odbędzie się wieczór Wielbienia z Maryją Królową Pokoju. Koncert uwielbienia rozpocznie się ok. godz. 19.00 i poprowadzi go Leopold Twardowski z zespołem Poznańskie Wielbienie. Leopold Twardowski jest kompozytorem, wokalistą i gitarzysta, inicjatorem i koordynatorem zaangażowanym w koncerty uwielbienia w Polsce i za granicą (m.in. Jednego Serca Jednego Ducha w Rzeszowie). Prowadzi rekolekcje i warsztaty uwielbienia w Polsce i za granicą. W ubiegłym roku był odpowiedzialny za oprawę muzyczną obchodów 1050. Rocznicy Chrztu Polski na stadionie INEA w Poznaniu (m.in. był twórcą hymnu „Gdzie Chrzest, tam nadzieja”). W tym roku jest koordynatorem uroczystości 100. Rocznicy Objawień Fatimskich na Jasnej Górze 13 maja. Podczas trwania uroczystości, na wzgórzu św. Brunona stanie Namiot Adoracji Pana Jezusa w Najświętszym Sakramencie. Uroczystości związane z inauguracją Lata z Chrystusem na Mazurach poprzedzą kilkudniowe rekolekcje ewangelizacyjne, poprowadzone przez ks. Michała Olszewskiego SCJ, dyrektora ewangelizacyjnego portalu Profeto.

Drugiego dnia, w niedzielę 2 lipca o godz. 13.00 w sanktuarium św. Brunona zostanie odprawiona Msza św. odpustowa połączona z procesją ewangelizacyjną na Wzgórze św. Brunona. W procesji, w kostiumach odgrywanych postaci, wezmą udział wykonawcy spektaklu. Tego dnia poświęcone zostanie również Rondo im. św. Jana Pawła II w Giżycku. 

Subskrybuj
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Informacje zwrotne w linii
Zobacz wszystkie komentarze